Адміністрація Байдена "тихенько" дебатує, чи відправляти Україні ракети ATACMS
Джерело:
The New York TimesУ адміністрації Джо Байдена тривають так звані "тихі" обговорення щодо ймовірності передачі Україні ракет збільшеного радіуса дії ATACMS. Адже США досі не ухвалили рішення про передачу цієї зброї ЗСУ.
Про перемовини видання зазначило, посилаючись на неназваних високопосадовців США та Європи. Варто зазначити, що ракети ATACMS можуть бити на відстань 160 – 300 кілометрів та могли б допомогти ЗСУ знищувати резерви росіян ще на підході.
Дивіться також У Кремлі істерика через далекобійні ракети від Франції та касетні боєприпаси від США
Що відомо про розмови в Білому домі
Двоє американських чиновників і один європейський розповіли про негласні дебати всередині адміністрації Байдена стосовно того, чи відправляти (Україні – 24 Канал) навіть декілька керованих ракет класу "земля – земля", які зарезервовані для відповіді на інші загрози безпеці,
– мовиться в повідомленні.
До речі, видання зауважує, що Франція раніше також, як і Штати, виключала можливість надання Україні ракет більшої дальності. Адже Париж побоювався, що зброю можуть застосовувати для ураження цілей на території Росії й це, ймовірно, може призвести до ескалації конфлікту.
Та вже 11 липня на саміті НАТО у Вільнюсі французький президент Емануель Макрон заявив, що Франція надасть Україні далекобійні ракети. Ймовірно, мовиться про французьку версію британської далекобійної ракети Storm Shadow, яка вже є в Україні, – SCALP.
Коротко про ATACMS
- Американські ракети ATACMS у різних модифікаціях дозволяють уражати фортифікаційні споруди, військові об'єкти, склади з боєприпасами, скупчення живої сили й техніки та логістичні вузли ворога.
- Адже вони мають дальність ураження до 300 кілометрів. Їхня базова версія має вагу 1 670 кілограмів, ціна – у межах 1 мільйона доларів за одиницю.
- Наприкінці червня іноземна преса писала, що нібито США близькі до надання цих ракет Україні. Проте вже на початку липня голова об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що такого рішення у Білому домі немає. Детальніше про його позицію читайте за посиланням.