Таку думку 24 Каналу озвучив військовий експерт, офіцер запасу ЗСУ Андрій Крамаров. За його словами, відсоток збиття росіянами ракет Storm Shadow становить всього 10 – 15%.
Читайте також Генерал Міллі відповів, чи справді США близькі до надання ATACMS Україні
Ефективніші удари по ворожих позиціях
Крамаров зазначив, що ATACMS – це балістичні ракети. Вони використовують дуже точні касетні боєприпаси, які можуть знаходити власну ціль. Тому удари по скупченнях техніки окупантів можуть бути значно ефективнішими.
Загарбники мають радянські та пострадянські засоби ППО, тому не зможуть ними збивати балістичні ракети ATACMS.
Для їхніх засобів ППО навіть ракета Storm Shadow є проблемою. А от з ракетами ATACMS не зможуть справлятися. Це різні типи озброєння, які використовуються по різних цілях. Якщо додати таку компоненту, це б дуже допомогло та збільшило нашу ефективність на полі бою,
– переконаний він.
Крамаров про ракети ATACMS: дивіться відео
ATACMS для України: останні новини
- Напередодні видання The Wall Street Journal повідомило, що після заколоту Євгєнія Пригожина в Росії, який показав усі слабкості путінської диктатури, Вашингтон наблизився до рішення про надання Україні далекобійних ракет ATACMS, однак коли його остаточно ухвалять – невідомо.
- Згодом видання CNN з посиланням на анонімні джерела з адміністрації Байдена повідомило, що Білий дім вивчає можливості щодо надання Україні касетних боєприпасів.
- Голова об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що зараз такого рішення у Білому домі немає. Однак свою позицію Вашингтон постійно переглядає.