Наші бійці взяли в полон дуже багато росіян, – Тимочко сказав, яким був відступ з Авдіївки

17 лютого 2024, 15:46
Читать новость на русском

Українські воїни вийшли з Авдіївки. Це рішення було непросте, але його прийняли задля збереження життя наших військових. Упродовж останніх місяців в районі Авдіївки точилися пекельні бої, а сили противника значно переважали.

Було зрозуміло що навіть попри суттєві втрати, Росія продовжуватиме наступ. Про це 24 Каналу розповів голова Ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко, додавши, що українське командування це знало, тому перекинуло під Авдіївку додаткові підрозділи.

До теми Українські підрозділи вивели з Авдіївки: що відбувається на одному з найважчих напрямків

ЗСУ взяли в полон багато росіян

Третя штурмова бригада, низка інших підрозділів, війська спеціального призначення – всі вони були потрібні для того, щоб провести організований та контрольований вихід, а також розташуватися на інших рубежах.

Організувати безпечний відступ надзвичайно складно, а ще треба зважати на евакуацію, прикриття, розташування бійців на нових місцях. Ми розуміємо, що була велика кількість поранених і, ймовірно, частина цивільного населення – це великий пласт завдань,
– зауважив Іван Тимочко.

Навіть попри всі заяви, росіяни не можуть похвалитися величезними успіхами. Так, було підтверджено, що під час виходу декілька наших бійці потрапили в полон. Але окупанти не оприлюднюють відео, на яких було б видно багато українських полонених.

Зверніть увагу! Командувач ОСУВ "Таврія" генерал Олександр Тарнавський підтвердив, що на завершальному етапі операції з виходу з Авдіївки певна кількість військових потрапила в полон. Це відбулося під тиском сил противника, які суттєво переважали. Українські інституції звернуться до відповідних міжнародних органів, щоб бійців повернули на Батьківщину.

"Водночас ми спостерігаємо картину, що наші бійці взяли дуже багато росіян у полон, можливо, їх і мінятимуть. Насправді відступ був спланований, організований і це видно", – наголосив голова Ради резервістів.

Українські воїни показали надзвичайно ефективну роботу

З військового погляду, Авдіївка та бійці, які її обороняли, показали надзвичайну стійкість та ефективність роботи. Це очевидно навіть з огляду на співвідношення втрат. В середньому їх оцінюють, як 1 до 10 – 12. Щобільше, якщо враховувати поранених і тих окупантів, які вже ніколи не повернуться у стрій, то цифри значно більші. Мовиться про десятки тисяч загиблих.

Попри всю силу духу та волю, Авдіївка також показала, що ми суттєво залежимо від підтримки наших союзників,
– зазначив Тимочко.

Україна отримує величезний об'єм допомоги, але якщо він не є стабільним, то в критичних моментах багато наших зусиль просто нівелюються. Величезний спектр роботи втрачає свою ефективність, тому з таких ситуацій треба робити висновки. Адже у військовому сенсі бійці та їхні командири зробили все, що могли.

Після виходу з Авдіївки війна не зупиниться

Важливо розуміти, що бої тривають по всій лінії фронту. Останнім часом увага найбільше була звернена до Авдіївки, але територія бойових дій насправді значно більша й ширша.

Наприклад, 17 лютого стало відомо, що Повітряні сили на Сході збили 3 винищувачі. Можна припустити, що вони не очікували на таку "несподіванку", тому підійшли надто близько. Або, можливо, росіяни думали, що всі наші війська та системи ППО залучені до прикриття виходу ЗСУ з Авдіївки.

Тож треба розуміти, що з виходом наших військ з Авдіївки, війна та бої не припиняться. Не буде полегшення чи видиху, фронт все одно залишиться "гарячим", все одно йтимуть важкі бої,
– підкреслив Тимочко.

Ба більше, частину своїх підрозділів окупанти розтягнуть на інші напрямки, тому можна очікувати активізації на будь-якій ділянці фронту. Саме тому зараз українська армія, як ніколи потребує підтримки суспільства.

Як вплине на росіян кількість втраченої техніки в Авдіївці

До оборони Авдіївки Україна максимально залучила все, що могла. Мовиться про боєкомплект, бронетехніку, особовий склад. Саме тому місто протрималося так довго, але всього цього виявилося недостатньо. Кількість російських бійців і бронетехніки були неспівмірними з тим, що мала Україна.

Для росіян 400 – 500 одиниць знищених танків – це дуже велика проблема. Але знищення 40 – 50 тисяч їхніх солдатів – для Путіна ніщо. Людський ресурс не має для нього ніякого значення,
– сказав Іван Тимочко.

Знайти нових бійців – це для окупантів не надто серйозний виклик. Вони мобілізують, заплатять найманцям, але питання в тому, хто зможе керувати, утримувати, забезпечувати, харчувати цю велику живу силу. Це справді проблема для росіян, яка дуже ускладнює ефективність їхньої армії.

Вони сконцентрували свої найкращі сили на Авдіївку. Вся російська еліта, міць була зосереджена біля невеликого містечка, в якому до війни жило 30 000 населення. Вони ж за весь період сконцентрували там у 5 – 6 разів більше військ і техніки,
– зауважив голова Ради резервістів.

Все це дуже серйозно виснажило Росію, тому зараз окупанти активно розконсервовують свою стару бронетехніку.

Щоб протистояти Росії Україні потрібна авіація

Навряд чи росіяни змогли б досягти успіху, чи відбити наші війська, якби не залучили стільки авіації. Вони запускали на місто КАБи, ФАБи, 250 кілограмові, пів тонні й навіть півтора тонні бомби. Їх ставили на спеціальні керовані модулі, які запускали з літаків – це дало їм можливість знищувати житлові будинки, цілі квартали просто до фундаментів.

Водночас це не давало можливості нашим військам будувати лінію опорних пунктів і фортифікаційних загороджень,
– підкреслив Тимочко.

Тому, крім снарядів і систем протиповітряної оборони, Україні надважливо мати паритет з російською авіацією. Якщо ми відженемо російські літаки від лінії фронту, то побачимо інший результат. На жаль, зараз ворог пристосував свою авіацію для того, щоб скидати КАБи.

Також варто відзначити, що Україна покращує роботу з безпілотниками. Для цього навіть створили окремий рід військ. Ураження нашими дронами значно ефективніше, ніж в окупантів. Але кількість БпЛА треба масштабувати.

Навіть на третьому році війни армія мотивована, сильна. У нас немає масових відмов, масового дезертирства. Армія тримається, а всі бійці виконують свої завдання,
– підсумував Іван Тимочко.

Збройні Сили вийшли з Авдіївки: що відомо

  • Українські військові у ніч на 17 лютого вийшли з Авдіївки. Командир 3 ОШБр Андрій Білецький наголосив, що ЗСУ у таких умовах зробили навіть більше, ніж могли. Він подякував своїм бійцям за стійкість та додав, що українські захисники відійшли на підготовлені позиції. Вони неодмінно повернуться та завдадуть ворогу ще серйознішого удару. Крім цього, Білецький подякував командуванню за "виважене рішення".
  • У Центрі національного спротиву повідомили, що росіяни зазнали в Авдіївці найбільших втрат за всю війну. Також відомо про незадовільний моральний стан бійців противника, вони деморалізовані втратами й активними "м'ясними штурмами", в які їх посилали їхні командири. Лише упродовж тижня у лютому окупанти втратили на цьому напрямку приблизно 5 тисяч бійців. А загалом мовиться про сотні одиниць техніки та знищені бойової потужності цілих бригад країни-агресорки.
  • Володимир Зеленський назвав рішення вийти з Авдіївки максимально логічним та правильним. Він наголосив, що зараз головне завдання – це збереження життя наших людей. Президент зауважив, що для ведення боїв просто не вистачило зброї, тоді як Росія має далекобійні зразки. Водночас під час наступу на Авдіївку, ЗСУ остаточно зруйнували російський міф про те, що Україна нібито не зможе перемогти у війні.