Окупанти поступово просувають на Бахмутському напрямку: чим зумовлений такий "успіх"
Росіяни намагаються захопити Бахмут, у Міноборони розповіли, що у окупантів стоїть завдання "взяти" місто до кінця жовтня. Бахмут зазнає ударів зі всіх можливих калібрів, а обстріли не вщухають.
Про це 24 каналу розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. Він також зазначив, що росіяни вже понад 4 місяці намагаються просунутись у районі Бахмута, окупанти не змогли взяти під контроль Піски – тому знищили його, такого населеного пункту більше не існує.
Читайте також У Пентагоні прокоментували удари Росії по об'єктах критичної інфраструктури та населенню України
На цьому напрямку, окупанти змогли накопичити чимало свого ресурсу там, разом із регулярними військами ворога, поблизу Бахмута воює також і ПВК "Вагнер".
Скільки окупантів зосереджені довкола Бахмута
"Щодо кількості – так, у них там є ресурс, також вони можуть використовувати тактику "вогневого валу", без якого росіяни не можуть проводити наступальні дії", – каже Коваленко.
Детальніше про ситуацію на фронтах: дивіться відео
За його словами, цікавим є інший факт – вони це все роблять уже понад 4 місяці. Штурмові дії із захоплення Бахмута почалися ще влітку, але результату немає.
Таку напружену обстановку, я вже спостерігаю з першого дня наступу окупантів на Бахмутському напрямку. Ба більше, ми згадали про "вогневий вал", але росіяни використовують масовані удари артилерією саме по місту,
– зазначає фахівець.
На думку Олександра Коваленка, масовані обстріли Бахмута – не вирішують жодної військової задачі і це не є військовим елементом, аби зменшити оборонні можливості ЗСУ.
Коротко про можливий розвиток подій на фронті
- Міжнародні аналітики припускають, що ближче до холодних місяців наземні бойові дії таки збавлять оберти. І саме тому слід очікувати на активність упродовж наступних тижнів. На думку оглядачів, вони "будуть життєво важливими".
- Українським військовим важливо активно просуватися до настання зими. Адже надалі у Росії можуть з'явитися додаткові можливості для атак на фронті.
- За відповідних умов війна Росії проти України може перетворитися на "заморожений" конфлікт. За словами військового експерта Петра Черника, у Європі є приклади тимчасового припинення війн за таким сценарієм.