Байден зняв санкції лише від німецьких і європейських компаній "Північного потоку-2", – Фесенко
Нещодавно стало відомо, що президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден відмовився від санкції проти "Північного потоку-2". Низка експертів вважає такий крок американського лідера – нелогічним.
Але щодо цієї ситуації є декілька уточнень. Про це в коментарі для 24 каналу повідомив політолог Володимир Фесенко.
До теми Маємо визнати, що "Північний потік-2" добудують, – Фурса
Фесенко: Байден залишив санкції проти російських компаній
За його словами, Байден відмовився не від усіх санкцій. В цьому є логічне пояснення та вигода для президента США.
Він відмовляється лише від санкцій проти німецьких і європейських компаній. Санкцій проти російських компаній вони (США – 24 канал) залишають,
– наголосив Фесенко.
Першою причиною, чому Байден ухвалив таке рішення саме зараз, є його бажання відновити конструктивні, партнерські відносини з Німеччиною. Вони, як відзначив експерт, були значною мірою зіпсовані, підірвані за колишнього президента Дональда Трампа.
Друга причина пов'язана з першою. В США вирішили, що завадити добудові "Північного потоку-2" вони вже не зможуть. Його добудують, попри санкції, інше запитання – коли саме: якщо не у 2021 році, то трохи пізніше.
Трамп теж запізнився з санкціями
Насправді як вважає політолог, боротись з "Північним потоком-2" потрібно було починати не зараз, а 5 років тому. Навіть Трамп запізнився.
"Трамп вводив санкції не тому, що він любив Україну. Жодних українських мотивів в нього не було. Він мав винятково економічні інтереси. Трамп таким способом просував американський скраплений газ на європейський ринок. Домінували економічні інтереси США", – зазначив Фесенко.
Цікаво Гра на час, – Мельник сказав, що може бути після добудови "Північного потоку-2"
Тому Байден наразі діє прагматично. Він вирішив відмовитись від блокування, адже закінченню будівництва все одно не можна завадити.
"Для України шукатимуть якісь компенсації. Нам зараз потрібно домовлятись з Вашингтоном, Брюсселем і Берліном про належні компенсації наших втрат або про гарантування подальшого транзиту газу через Україну після 2026 року", – він відзначив.
Що таке "Північний потік-2"?
Це газопровід Росії, який будують в обхід України. Оскільки США ввели санкції проти "Північного потоку-2", то його будівництво вдалось тимчасово зупинити. Але через деякий час роботу знову відновили.Публічний жест для Путіна
Також політолог наголосив, що Байден вирішив ухвалити своє рішення перед переговорами з очільником Кремля Володимиром Путіним.
Він захотів зробити такий публічний жест – продемонструвати Путіну, що США готові бути достатньо гнучким, але в обмін на гнучкість росіян,
– сказав Фесенко.
Він відзначив, що постає запитання, що ж отримає США в обміні з Росією. "Американський президент від цього може програти. Адже якщо Путін скористається цією поступкою, та американці нічого не отримають, це справді буде програш", – додав експерт.
Чим Україні загрожує "Північний потік-2": дивіться відео
США і санкції проти "Північного потоку-2": в чому проблема
- Стало відомо 20 травня 2021 року, що США не вводитимуть санкції проти "Північного потоку-2".
- За словами Байдена, наразі це не треба робити, адже будівництво майже завершили.
- На думку посла України в Німеччині Андрія Мельника, США ще можуть змінити свою думку, але це станеться після виборів.
- Володимир Зеленськи заявив, що відповідне рішення американського президента буде програшем для нього.