Інвестиційний банкір Сергій Фурса заявив, що для США відновлення стосунків з Німеччиною, які зруйнував Дональд Трамп, є набагато важливішими за економічні інтереси країни. Зараз це виглядає як взаємний дипломатичний крок зі сторони обох країн.

Читайте також Гра на час, – Мельник сказав, що може бути після добудови "Північного потоку-2"

За словами Фурси, коли американці "воювали" з "Північним потоком-2", це була не тільки геополітика, а підтримка власних економічних інтересів. Втім, на його думку, зараз для Байдена пріоритетнішим завданням є налагодити стосунки з Німеччиною.

На жаль, ми маємо визнати, що "Північний потік-2" буде добудований. Навряд чи щось зможе зупинити цю добудову,
– наголосив він.

Чому газопровід важливий для Німеччини

Фурса зазначив, що запуск "Північного потоку-2" є економічним інтересом Німеччини, адже через країну буде йти розподіл газу. Також для Німеччини важливо забезпечити якомога більше маршрутів газу.

Причиною є те, що зараз там відмовляються від атомної енергетики й вугілля, бо це не екологічно.

До теми У Росії на руках флеш-рояль, що частково підтримує Європа, – Зеленський про "Північний потік-2"

Що могло б зупинити будівництво

Як припустив Фурса, теоретично будівництво "Північного потоку-2" могла б зупинити перемога партії "Зелених" на виборах в Німеччині восени 2021 року.

Якщо у разі перемоги вони не погоджуватимуться із запуском газопроводу, то це могло б допомогти Україні. Втім, Фурса переконаний, що такий розвиток подій є малоймовірним.

Фурса розповів про будівництво "Північного потоку-2": дивіться відео

"Північний потік-2": останні новини

  • У США 20 травня заявили, що не запроваджуватимуть санкції щодо компанії-оператора "Північний потік-2" та її гендиректора Маттіаса Варніга.
  • Джозеф Байден пояснив, що такий захід зараз непотрібний, адже будівництво газопроводу майже завершене.
  • Канцлерка Німеччини Ангела Меркель відправить у Вашингтон високопоставлену переговорну групу. Її мета – поговорити з адміністрацією США про "Північний потік-2".
  • Посол України в Німеччині Андрій Мельник припустив, що Німеччина може змінити свою думку щодо газопроводу "Північний потік-2" після виборів, які відбудуться восени.
  • У МЗС Росії зазначили, що поставлення російського газу через Україну збережеться і після запуску "Північного потоку-2". Це триватиме до завершення дії контрактів.