Питання газопроводу має важливий аспект у сфері політики безпеки. Про це заявив посол України в Німеччині Андрій Мельник.

Читайте також Білий Дім обговорює компенсації Україні через "Північний потік-2", – Коболєв

"Цілком може бути, що після виборів відбудеться переосмислення (ситуації щодо "Північного потоку-2" – 24 канал)", – повідомив посол.

За його словами, партія "Зелених" чітко дала зрозуміти, що вона – проти газопроводу. Піти на поступки своїй позиції партія не зможе, адже таким способом втратить свій авторитет.

Противників стає все більше, і для нас "Північний потік-2" ще не закінчений,
– заявив посол.

Мельник відзначив, що вільні демократи виступають за те, щоб впровадити мораторій на будівництво газопроводу. Водночас члени ХДС щодо цього розділилися.

Взаємозалежність Росії, України і Німеччини

Трубопроводи в Україні, як зауважив Мельник, створюють взаємозалежність між Україною, Німеччиною та Росією.

"Ця залежність завжди мала стабілізаційний ефект. Її втрата може значно збільшити ризик нового втручання Росії", – сказав посол.

Що таке "Північний потік-2"?

Це трубопровід Росії, який може постачати газ в обхід України. Раніше його будівництво тимчасово зупинили, але вже через деякий час знову відновили. Закінчення будівництва "Північного потоку-2" загрожує Україні тим, що наша держава почне втрачати щороку 1,5 мільярда доларів.

Позиція Німеччини щодо "Північного потоку-2"

  • Президент України Володимир Зеленський обговорив зі співголовою німецької партії "Союз 90/Зелені" Робертом Габеком ризики від ймовірної реалізації газопроводу.
  • Лідери країн погодилися, що відповідний проєкт не економічний, а геополітичний.
  • Ангела Меркель заявила, що Німеччина і надалі обговорюватиме закінчення будівництва "Північного потоку-2".
  • Тим часом у Балтійському морі продовжують укладати газопровід.