"Знищити російських щурів у Польщі": як просувається питання зняття блокади українського кордону

7 грудня 2023, 19:00
Читать новость на русском

Польські перевізники з 6 листопада заблокували пункти перетину польсько-українського кордону. Вони вимагають скасування "транспортного безвізу" для України. У Держприкордонслужбі розповіли про перші кроки щодо деблокади, зокрема з 4 грудня пропускають порожні великовагові транспортні засоби.

Навіть попри таке рішення, Україна не набагато просунулася до прориву блокади. Про це 24 Каналу розповів народний депутат від партії "Слуга Народу" Олег Дунда, зауваживши, що ми не зможемо розв'язати це питання поки до влади у Польщі не прийде новий уряд.

До теми Проблеми для волонтерів: блокада польських перевізників затримує допомогу Україні

Коли врегулюють ситуацію з блокадою

Уряд, який сьогодні є у Польщі, ймовірно, пробуде там до 13 грудня. Відтак у чиновників немає великого бажання розв'язувати цю проблему. Питання кордону хочуть віддати новому уряду Дональда Туска.

Сподіватися до 13 – 14 грудня на вирішення ситуації з транзитом – це такі примарні надії, бо це навряд чи станеться,
– зауважив Олег Дунда.

Дональд Туск ще раніше заявляв, що намагатиметься розв'язати проблему. Щобільше, Німеччина почала втручатися у ситуацію, блокуючи фури з польськими номерами. Також втручаються МЗС країн Балтії, які висловлюють незадоволення тим, що відбувається.

Варто розуміти, що Туск є найперше євроінтегратором, людиною, яка має тісні зв'язки з країнами Європейського Союзу, тому прояв таких висловлювань, демаршів з боку сусідів Польщі означає те, що він починає входити у проблематику. Для її розв'язання залучає Німеччину, країни Балтії – це дає великі надії на те, що коли Туск стане прем'єр-міністром, то проблема зникне у найкоротші терміни.

Олег Дунда пояснив ситуацію з блокуванням кордону поляками: дивіться відео

Роль російської агентури

За словами народного депутата, все, що відбувається на кордоні є лише симптомом значно серйозніших проблем. Зокрема, те що ми бачили останні пів року у Польщі підтверджує, що російська агентура проникла у політичні кола країни й намагається розхитати ситуацію зсередини.

Російська пропаганда використовує не російські наративи, а внутрішні проблеми всередині країни-жертви, у цьому випадку мовиться про Польщу. Це роблять для того, щоб посіяти ворожнечу між польським та українським народами, заблокувати український спротив, отримання експортних доходів для України.

Маю надію, що це підніме можливість співпраці між розвідувальними органами Польщі та України на значно вищий рівень. Разом ми винищимо російську агентуру, усіх російських щурів у Польщі,
– наголосив Олег Дунда.

Польські перевізники заблокували кордон з Україною: що відомо

  • Уже місяць поляки блокують кордон з Україною. Такі дії завдали нашій державі великих збитків. Асоціація роботодавців Польщі та України домовилися про діалог щодо компромісу задля врегулювання ситуації. Зустріч запланували на 8 грудня.
  • Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький закликав скасувати "транспортний безвіз" для України. У Єврокомісії заявили, що для цього немає юридичних підстав. Єврокомісарка з транспорту Адіна Велян виступила проти відновлення дозволів для українських перевізників. Вона наголосила, що наші водії потерпають від холоду та антисанітарії, а від дій протестувальників страждає європейська економіка.
  • Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко повідомив, що Україна та Польща змогли домовитись про часткову деблокаду. Мовиться про те, що на пункті пропуску "Угринів – Долгобичув" будуть пропускати вантажно-транспортні засоби вагою понад 7,5 тонн. Умовою є те, що вони їдуть через кордон з України до Польщі порожніми.