Росія оголосила про завершення будівництва скандального газопроводу "Північний потік-2"

10 вересня 2021, 10:19
Читать новость на русском

Російський "Газпром" 10 вересня повідомив про завершення будівництва скандального газопроводу "Північний потік-2". За даними ЗМІ, його можуть запустити вже з 1 жовтня.

Про завершення будівництва під час ранкової наради у "Газпромі" повідомив Олексій Міллер. Він зауважив, що це сталося о 08:45. 

Зауважте Це політика, на жаль, – Квасневський про компроміс Меркель з бізнесом щодо "Північного потоку-2"

Коли можуть запустити газопровід

За даними видання Bloomberg, транзит газу через "Північний потік-2" можуть розпочати вже з 1 жовтня 2021 року. Водночас наразі у "Газпромі" цю інформацію не підтвердили і не спростували. 

Тим часом у Кремлі 6 вересня похвалилися, що скандальний газопровід може запрацювати вже упродовж "найближчих" днів.

"Північний потік-2": головне

  • Скандальний газопровід "Північний потік-2" Росія будує в обхід України. 
  • За словами радниці голови "Нафтогазу" з міжнародних питань Світлана Заліщук, Росія використає "Північний потік-2" для підриву безпеки України
  • Через газопровід США та Німеччина уклали угоду. У ній мовиться, що після запуску "Північного потоку-2" Україна має отримати гарантії збереження транзиту газу.
  • Відповідно до постанови німецького суду, газопровід має відповідати нормам газової директиви Євросоюзу. Зокрема, для інших постачальників мають залишатися доступними 50% потужності газопроводу. 
  • Офіційний Берлін також зобов'язався ініціювати санкції проти Росії, якщо вона використає газ як зброю.
  • Посол України у Німеччині Андрій Мельник наголосив: після запуску "Північного потоку-2" Україну мають прийняти у НАТО. Адже цей газопровід – найбільший геополітичний проєкт Кремля
  • За словами Мельника, "Україні потрібні не запевнення, а конкретні зобов'язувальні гарантії безпеки від США та Німеччини, найкраще у рамках якнайшвидшого вступу в НАТО".

Зауважте! Очільник "Нафтогазу" Юрій Вітренко наголосив, що наразі Україна – у виграшній ситуації. Під час зустрічі у Вашингтоні президенти Володимир Зеленський та Джо Байден обговорювали гарантії енергетичної безпеки для української сторони. За словами Вітренка, якщо Кремль використає "Північний потік-2" як зброю проти України, санкції США зупинять газопровід.