Скільки доводиться платити за невелику квартиру у Києві та у польській столиці? Журналісти 24 каналу вирішили порівняти вартість та якість комунальних послуг.

Читайте також: Коли розпочнеться опалювальний сезон в Україні: Кабмін ухвалив рішення

Світло, вода, газ, прибудинкова територія – ці пункти українці бачать в платіжках щомісяця. І якщо оцінювати їх вартість, то це підйомна сума. Олена Ткаченко живе в двокімнатній квартирі в Києві. Розповідає, їхня родина з літнім бюджетом на комунальні впоралась легко.

Катерина теж живе у двокімнатній квартирі, але у Варшаві. І, на перший погляд, вона платить більше. Адже в середньому платіжка виходить сто п’ятдесят злотих на місяць, а це – тисячу сто сімдесят гривень (сюди входить опалення, сюди входить газ, електрика, гаряча та холодна вода).

От тільки за ці гроші у варшавській квартирі жодного разу за п’ять років не зникала гаряча вода. І ще один момент – Катерина не випадково вже зараз проговорює витрати на опалення, адже в Польщі за нього оплачують весь рік. І квитанцій взимку точно не доводиться чекати з острахом. Ціну прогнозують з урахуванням на кількість мешканців в будинку.

Після порівняння лічильників, які є в нашій квартирі, ми враховуємо той прогноз, який нам надсилають комунальні служби. У випадку, якщо це недоплата, тобто ми економили і використали менше, ніж це було запрогнозовано, ми можемо заплатити менше наступний рахунок,
– сказала мешканка Варшави Катерина Березовська.

Порівняльний аналіз комунальних послуг в Києві та Варшаві
Порівняльний аналіз комунальних послуг в Києві та Варшаві

"В опалювальний сезон виходить від 2500 до 3000 тисяч гривень. Але це зараз, а ще ж кажуть, що буде подорожчання. То взагалі страшно подумати", – зазначила киянка Олена Ткаченко.

Якщо порівнювати ціни, то виходить, що за український сервіс ми платимо менше. Хоча і питань з гарячою водою у польській столиці немає.

Читайте також: Коли киянам повернуть гарячу воду: названі дати

Так, газ у нас обходиться втричі дешевше, ніж сусідам. Гаряча вода в два з половиною рази дешевше. От тільки опалення, у нас, в сумі, вдвічі дорожче. Платити за нього в розстрочку можна і в Україні, про це мало хто знає, тож щороку виникають історії із захмарними боргами за тепло. Навіть в столиці.

Але такий розклад сил також не остаточний. Адже зараз МВФ вимагає від України підняти ціни на газ для населення. Говорять про подорожчання в районі двадцяти відсотків. А тут вже є всі шанси платити стільки ж, скільки поляки. Однак, з української зарплатні і з нашим сервісом.