Глави МЗС Євросоюзу проведуть екстрене засідання щодо ситуації в Сирії

1 березня 2020, 19:51
Читать новость на русском

Рада Європейського союзу на рівні глав МЗС найближчим часом проведе екстрене засідання щодо ситуації в Сирії. Запит на позапланову зустріч подала Греція.

У відповідь на звернення влади Греції верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель зробив заяву про екстрене зібрання.

Читайте також: Війна в Сирії: армія Асада збила турецький безпілотник – відео

Найближчого тижня я скликаю екстрене засідання Ради ЄС на рівні глав МЗС, щоб обговорити ситуацію щодо Ідлібу,
– заявив Боррель.

Він також висловив заклик до негайної деескалації та конфлікту, засудив загибель людей і запропонував підтримку ЄС для зменшення наслідків кризи.

Водночас Боррель наголосив на важливості розв’язання міграційного питання.

Що відомо про відкриття кордонів

  • Туреччина має спільний кордон на Заході з двома країнами Європейського Союзу – Грецією і Болгарією.
  • Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що його країна таки відкрила для біженців кордон з Євросоюзом. Це сталося після сирійської атаки на турецькі війська в Ідлібі, яка відбулася у четвер, 27 лютого.
  • За його словами, на території Туреччини нині вже проживають понад 3,7 мільйона сирійських біженців. Турецький лідер переконує, що його країна банально не витримає нової навали мігрантів.
  • Греція відреагувала на повідомлення у ЗМІ майже миттєво: там заявили, що посилюють охорону кордону з Туреччиною. Крім того, греки мають намір вести комунікацію з ЄС і НАТО щодо ситуації з мігрантами, а також російської атаки в Ідлібі.
  • 1 березня Туреччина заявила, що пропустила до ЄС понад 76 тисяч біженців, Греція заперечує таку статистику.

Російська атака в Сирії: головне

  • На Близькому Сході майже 10 років триває сирійський конфлікт. До нього причетні Сирія, Туреччина, США та Росія. Суть конфлікту у тому, що диктатор Башар Асад хоче контролювати всю територію країни. Проте майже третину Сирії тримають опозиційні угруповання за підтримки Туреччини та курдів, яких підтримують США.
  • Серйозне загострення конфлікту сталося надвечір 27 лютого. Тоді російська авіація атакувала турецький конвой у Сирії. Під час атаки загинули щонайменше 33 військових, багато людей зазнали поранень.
  • Президент Туреччини Реджеп Ердоган одразу після нападу скликав термінову нараду Ради нацбезпеки. У відповідь на дії авіації РФ турецькі війська розгорнули атаку по усіх відомих їм об'єктах режиму Башара Асада, якого підтримує Росія у Сирії.
  • Після нападу Туреччина терміново скликала екстрене засідання НАТО та Ради безпеки ООН, а ЗМІ та експерти почали говорити про можливість початку повномасштабної світової війни.
  • Згодом Туреччина офіційно оголосила про проведення військової операції в Сирії під назвою "Весняний щит", яка розпочалась ще 27 лютого після загострення.
  • Захід засудив дії Асада та Росії. Зокрема, на боці Туреччини виступили США, НАТО, Німеччина й Україна.
  • 1 березня армія Асада збила турецький безпілотник та два винищувачі Су-24 над сирійським містом Серакіб.


Що треба розуміти про ситуацію в Сирії / Інфографіка 24 каналу