Вибух в Шевченківському суді: ДБР розповіло, як підсудний 2 роки готував втечу
ДБР стверджує, що обвинувачений у загибелі нацгвардійців колишній боєць батальйону "Січ" Ігор Гуменюк кустарним способом 2 роки готував вибухівку для того, щоб викликати паніку та втекти з-під варти.
Радниця зі стратегічних комунікацій ДБР Тетяна Сапьян в ефірі національного телемарафону заявила, що Ігор Гуменюк готувався до втечі доволі довго, пише 24 Канал.
Дивіться також Як до Шевченківського райсуду потрапила вибухівка: ДБР шукає співучасників Гуменюка
Як Гуменюк виготовив вибухівку
Сапьян заявила, що спільники передавали Гуменюку в слідчий ізолятор речовини для вибухівки під виглядом ліків впродовж 2 років. Саме так, за її словами, він кустарно зміг виготовити так званий "пояс шахіда" й на додачу іще кілька саморобних вибухових пристроїв.
Підозрюваний, коли перебував у Київському СІЗО, йому продовж двох років, по крапельці, невеличкими порціями передавали у вигляді ліків речовини, які стали основою для того, що він виготовив вибухівку, з якою, власне, і потрапив до Шевченківського суду,
– розповіла вона.
Слідство припускає, що він планував їх підірвати у приміщенні суду і втекти, використавши паніку.
Він планував їх, як припускає слідство, підірвати в приміщенні суду і втекти, використовуючи паніку. Але втекти йому не вдалося,
– додала Сапьян.
П'яти правоохоронцям повідомили про підозру
- У будівлі Шевченківського суду 5 липня 2023 року пролунало кілька вибухів. Їх влаштував Ігор Гуменюк, якого привезли на чергове засідання. На жаль, він сам загинув в момент, коли використав черговий вибуховий пристрій. Ще двоє поліцейських зазнали поранень.
- Слідчі ДБР повідомили про підозру пʼяти правоохоронцям та двом військовослужбовцям НГУ. Слідчі встановили, що під час перебування в СІЗО та перевезення підозрюваного до суду відповідальні посадовці ДУ "Київський слідчий ізолятора" та Нацгвардії не проводили його особистий обшук та не перевіряли речі.
- У камері, де утримували Гуменюка, виявили залишки двох вибухових речовин, зокрема гексогену. Вони ідентичні тим, що були використані у приміщенні Шевченківського суду.
Зверніть увагу. Гуменюка звинувачували у справі з теракту на мітингу під будівлею Верховної Ради, який відбувся 31 серпня 2015 року. За версією слідства, він кинув вибуховий пристрій у натовп. Тоді загинуло 4 нацгвардійців, близько 140 осіб отримали поранення.
Гуменюк перебував під вартою у СІЗО 8 років – за весь цей час йому так і не оголосили вироку. У 2021 році Гуменюк через адвоката подавав скаргу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) про порушення українськими судами конвенції про захист прав людини та неодноразовому продовженні тримання під вартою. Ця справа два роки перебуває на розгляді у ЄСПЛ.