Найближчим часом в Ірану будуть проблеми з виробництвом дронів, – Ступак
Наші партнери зі Сполучених Штатів зробили аналіз іранських дронів, якими Росія обстрілює Україну та виявили з яких деталей вони зроблені. А далі провели розмову з американськими виробниками.
Так, виробників американських деталей, які були присутні в іранських безпілотниках, закликали слідкувати, хто купує відповідні компоненти. Про це 24 каналу розповів колишній співробітник СБУ та експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.
Зауважте Поставимо Україні високотехнологічні ракети: Ізраїль попередив Росію щодо контактів з Іраном
Чому в Ірану можуть виникнути проблеми з виробництвом
Він пояснив, що особливої уваги потребують особи та компанії, які купують деталі у великих кількостях. У таких випадках, необхідно обов'язково перевіряти кінцевого отримувача. Крім того, "б'ють" по тих особах та компаніях, що раніше вже купували компоненти та, попри санкції, завозили до Ірану. Тобто логістика руйнується.
Можна очікувати, що через певний період часу в Ірану будуть проблеми з виробництвом безпілотників і навіть ракет,
– припустив Ступак.
До того ж він відзначив важливість участі Ізраїлю в питаннях Ірану. Так, в Єрусалимі вирішили атакувати складське приміщення в Сирії, де зберігалися іранські дрони-камікадзе.
Повний стрім з Іваном Ступаком на 24 каналі: дивіться відео
Участь Ірану в війні проти України: останні новини
- Останнім часом Росія атакує Україну меншою кількістю дронів-камікадзе. Це може свідчити про те, що у росіян наразі поменшало іранських безпілотників. Однак не варто розраховувати на тривале затишшя, адже Москва уклала таємну угоду з Тегераном щодо виробництва дронів.
- Крім того, Іран уже не приховує своєї співпраці з Росією у війні проти України. Так, країна-агресорка почала отримувати креслення та компоненти для ударних безпілотників.
- Секретар РНБО України Олексій Данілов підтвердив, що українські військові знищили іранців, які допомагали росіянам керувати безпілотниками Shahed-136 у тимчасово окупованому Криму. Він додав, що інші громадяни Ірану на окупованій українській території, які підтримують вторгнення Кремля, також будуть мішенню.
- Військовий експерт та головний редактор Defence Express Олег Катков зазначив, що у країни-агресорки є ресурси й майданчики для швидкого виготовлення дронів. Він припустив, що їх також можуть збирати на території Білорусі.