Про це 24 каналу сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Він каже, що Іран допоможе Росії створити вробництво, бо вони мають договір.

До теми Не лише Росія: Білорусь планує співпрацювати з Іраном

За його словами, одне з питань великої угоди Ірану з Росією – гіперзвукова зброя та ракета, а друга умова – це допомога у збагаченні урану.

Експерт наголосив, що цього тижня було повідомлення від ізраїльської армії оборони про те, що Іран вийшов на 60 відсотків рівня збагачення урану і ця кількість буде зростати до 90 відсотків.

Я думаю, що в цьому теж може бути російський слід. Тому, звичайно, що Іран передав відповідні технології для виробництва дронів і буде завод,
– вважає Мусієнко.

Але, на його думку, є два ключові питання:

  • Перше – якщо це буде підприємство, то це означає, що в найближчій перспективі “Шахіди” не полетять, бо їх треба виготовити, оснастити тощо.

"Навіть при швидких темпах а це все потрібен час, щоб організувати виробництво, доставку комплектуючих, логістику та інші питання", – зазначив він.

  • Друге – з інформаційного поля зникли балістичні ракети, тож є підстава вважати, що Іран на деяких час призупинив це рішення.

Адже на Іран зараз чиниться серйозний тиск з боку і США, і Ізраїлю. Їм дають розуміти про небажаність ухвалення такого рішення, тому щось впливає на те, що є затримки з цими ракетами… Очевидно, що на сьогодні рішення остаточно не ухвалено,
– запевнив Мусієнко.

Мусієнко про іранські дрони та "нові" ракети Росії: відео


Чому Росія зараз масово не б'є іранськими дронами

  • У Повітряних Силах ЗСУ пояснили, що Росія нібито замовила 1740 дронів, однак це не означає, що вона їх отримала. Використали вони вже приблизно 450, й більшість з цих дронів були збиті.
  • Окупанти використовували дрони разом з ракетами, аби відволікти ППО й усе ж таки завдати ударів по енергетиці, тобто, досягти своєї мети – блекауту в Україні.
  • “Іран, можливо, і сам не може таку кількість одразу надати й сам залишитись з нічим. Імовірно, в Ірані не таке розвинене виробництво у плані масовості. Тому Росія очікує на другу партію, яку можуть перевести морем чи повітря”, – зазначив речник Повітряних сил ЗСУ.
  • До того ж, загроза постачання Іраном Росії балістичних ракет залишається актуальною.