Байден має зробити лише одне: як Гарріс може перемогти Трампа на виборах
Джо Байден не балотуватиметься у президенти на виборах у США цьогоріч. Натомість він підтримав кандидатуру Камали Гарріс, яка вступить у боротьбу з Дональдом Трампом.
Аби перемогти Трампа, Гарріс має зробити одну важливу річ. Однак насамперед треба рішучого кроку від самого Байдена. Детальніше про це 24 Каналу розповів російський публіцист зі США Андрій Піонтковський.
Дивіться також Варіантів небагато, а часу ще менше: хто може замінити Байдена в битві з Трампом у США
Байден може допомогти
Джозеф Байден увечері 21 липня повідомив, що виходить з президентських перегонів та знімає свою кандидатуру. Він пояснив, що виконуватиме президентські повноваження до закінчення своєї каденції.
Республіканці, реагуючи на дії Байдена, закликали його відмовитись і від цього. Себто вже зараз залишити пост президента.
Республіканці роблять це через свою дурість, за інерцією. Їм хочеться якнайбільше принизити Байдена. Але насправді я й сам пропонував Байдену подати у відставку вже зараз. По-перше, на це є медичні показання, але не лише. Чому це потрібно демократам і важливо для України? Тому що, йдучи у відставку, Байден автоматично робить Гарріс президентом,
– пояснив Андрій Піонтковський.
Саме це передбачає американська Конституція: у випадку відставки президента, віцепрезидент стає не просто виконувачем обов'язків, а повноцінним президентом США до кінця каденції.
"Це різко посилює шанси Гарріс у передвиборчій боротьбі з Трампом. Пост президента дає їй набагато більше інструментів. У неї буде можливість приймати певні політичні рішення", – пояснив публіцист.
Цікаво переглянути Команда Трампа готує кампанію проти Гарріс, якщо Байден вийде з перегонів, – NYT
Що варто зробити Гарріс насамперед
Якби Байден справді пішов з поста президента до завершення каденції, то перед Камалою Гарріс відкрилися б нові, великі можливості.
Чудовим першим кроком на посту президента було б прийняти "План перемоги в Україні" від республіканців. Адміністрація Байдена не бажала розгрому України, але й не бажала її перемоги, і це призвело до патової ситуації. Тому такий крок Гарріс підірве ситуацію в Республіканській партії, бо попри сумнівну єдність – у них глибокий розкол у питанні війни в Україні,
– підкреслив Піонтковський.
"Пропонований план перемоги в Україні" від Республіканської партії
Документ за підписом голови комітету із закордонних справ М. Маккола, комітету у справах збройних сил М. Роджерса та комітету з питань розвідки М. Тернера було розробили ще наприкінці 2023 року. Офіційно його опублікували у січні 2024. У поясненні до плану зазначається, що він "має на меті відповісти на критичні питання щодо підтримки України з боку США та їхніх союзників і представити план перемоги, в якому ми виграємо, а Росія програє". Оприлюднений план складається з п’яти розділів: "Загроза", "Пропонований план перемоги", "Нагляд", "Розподіл підтримки" та "Хронологія смертельних зволікань Байдена з наданням зброї Україні".
Республіканці визначили, що шлях до перемоги для України складається з таких кроків:
1. Надання їй критично важливої зброї;
2. Посилення санкцій проти режиму Путіна;
3. Передачі Україні 300 мільярдів заморожених російських суверенних активів.
Частина республіканців виступає за перемогу України, зняття усіх попередніх заборон і обмежень та термінової передачі допомоги Україні. А ось той же Дональд Трамп і Джей Ді Венс – потенційний віцепрезидент – негативно налаштовані щодо України. Так, Веса називають головним українофобом в Конгресі.
"Тож така заява Гарріс буде закликом до єднання політичного класу Америки. З таким кроком вона, безумовно, може перемогти", – підсумував Піонтковський.