Ніякої незалежності: патріарх Кіріл заявив, що УПЦ МП – невіддільна частина РПЦ
Глава російської православної церкви Кіріл заявив, що зберігається "міцна єдність" їхньої церкви з УПЦ МП. Проте побідкався, що нібито церкву в Україні намагаються розділити.
Кіріл, який благословляв російські війська на війну в Україні, відповідну заяву зробив під час так званої проповіді 18 липня. Варто додати, що в УПЦ МП заявляли про нібито від'єднання від російської православної церкви, пише 24 Канал.
Дивіться також У Києво-Печерській лаврі збирають гроші на заставу Паші "Мерседесу" в скриньку для пожертв
Що заявив Кіріл, який благословляє війська Росії на війну в Україну
Зберігається, хоч і недостатньо яскраво виражена, на мій погляд, міцна єдність російської православної церкви. І сьогодні ті ж сили, які прагнули розділити країну та народ наш, роблять все для того, щоб відірвати православну церкву на Україні (Кіріл сказав "на", а не "в" Україні – 24 Канал) від повноти російської православної церкви,
– заявив так званий патріарх.
Він також скаржився, що так звана "Свята Русь", під якою він розуміє Україну та Білорус, "знову розділилася через зраду, бажання догодити якимось далеко віддаленим від нашої країни (Росії – 24 Канал) політичним силам".
За кремлівськими методичками, путінський патріарх заявив, що війна в Україні нібито "не проти плоті та крові, але проти "світоправителів пітьми".
Дивіться також Дві третини українців виступають за повну заборону УПЦ МП
Коротко про псевдонезалежність УПЦ МП
- Буквально 27 травня 2022 року собор УПЦ МП ухвалив рішення про "повну самостійність і незалежність УПЦ МП". Мовилось, що церква московського патріархату внесла доповнення та зміни до статуту, які свідчать про повну самостійність і незалежність української православної церкви московського патріархату.
- Після цього очільник Православної церкви України Епіфаній заявив, що насправді МП й надалі зберігає єдність з патріархом Кірілом.
- Крім того, Держетнополітики проаналізувало нову редакцію статуту про управління УПЦ МП та оприлюднило свої висновки. Виявилось, що УПЦ МП не є незалежною в управлінні від російської православної церкви. Адже православне канонічне право не оперує поняттям "незалежна і самостійна у своєму управлінні".
- Тож, без автокефалії, яку УПЦ МП не надали, вона залишається "структурним підрозділом своєї материнської церкви з тим чи іншим ступенем самостійності у своїй діяльності".