Собор засудив військову агресію Росії
Собор УПЦ МП розглянув питання церковного життя на тлі військової агресії Росії проти України. За результатами роботи собор ухвалив рішення про повну самостійність і незалежність УПЦ МП.
До речі У Бориславі на Львівщині заборонили діяльність УПЦ МП
Собор висловив незгоду з позицією патріарха Кирила щодо війни в Україні та засудив військову агресію Росії.
Собор ухвалив відповідні доповнення і зміни до Статуту про управління Української Православної Церкви, що свідчать про повну самостійність і незалежність Української Православної Церкви,
– йдеться у повідомленні.
Разом з тим, собор звернувся до влади України та Росії з проханням продовжувати мирне врегулювання війни.
Також в УПЦ закликають Православну церкву України до діалогу через "відсутність єдності в українському православ'ї". Священнослужителі поскаржилися на "силові захоплення храмів та примусові переводи парафій".
До слова У Сєвєродонецьку священнослужитель передавав ворогу дані про дислокацію ЗСУ
Діяльність УПЦ під час війни Росії з Україною
Митрополит Київський і всієї України, глава Православної церкви України Епіфаній заявив, що деякі представники УПЦ МП працюють на користь Росії, що є "суцільною плямою для всієї структури Московського патріархату" в Україні.
Як відомо, УПЦ МП переховувала проросійських бойовиків. Одна з найбільш скандальних історій стосується бразильського найманця Рафаеля Лусваргі. 29 квітня 2018 року журналісти "Радіо Свобода" виявили Лусваргі у Свято-Покровському Голосіївському монастирі УПЦ (МП).
Водночас Епіфаній наголосив, що ПЦУ не висуває ніяких вимог для представників Московського патріархату, відкрита до діалогу та готова забути все, що було за останні 30 років.
Варте уваги Московський патріархат – не незалежна Українська церква, а частина РПЦ, – Епіфаній
Як відомо, УПЦ МП підпорядковувалася РПЦ, очільник якої московський патріарх Кирило відкрито благословляв на геноцид українців.
У квітні в УПЦ стався розкол, оскільки вище керівництво не визнавало війну Росії проти України, а священнослужителі засуджували таку позицію та вимагали трибуналу для Кирила.
У підсумку в УПЦ МП таки підтримали ідею засудити патріарха Кирила та розпочали збір підписів під зверненням до Собору Предстоятелів Древніх Східних Церков з позовом проти патріарха Кирила. У відповідь Епіфаній заявив, що цього мало й потрібно діяти.
Новини за темою Не давала паспорт для перевірки: російську "паломницю" передали в руки СБУ
Наприкінці березня у Верховну Раду внесли законопроєкт, який може повністю заборонити діяльність російської православної церкви. На тлі повномасштабного нападу Росії 51% українців виступали за заборону Московського патріархату.
Та голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що депутати не планують ухвалювати рішення про забору Московському патріархату, адже це може розколоти суспільство.
Разом з тим, діяльність Московського патріархату 4 травня заборонили у Конотопі. Відповідне рішення прийняв міський голова Артем Семеніхін. Ідентичне рішення згодом прийняли у Броварах.
Раніше – в УПЦ МП хочуть трибунал проти Патріарха Кирила: дивіться відео