Про це повідомив 6 травня міський голова Броварів Ігор Сапожко. Він пояснив, що саме зміниться у діяльності церкви Московського патріархату.

До теми Хай валять у Росію, – мер Конотопа, який заборонив діяльність Московського патріархату у місті

"Московський патріархат – під забороною!" – заявив Сапожко.

Особливий режим роботи

Мер зазначив, що у Броварах відтепер встановлять охорону об'єктів нерухомості, які належать церковній громаді УПЦ МП. Також ввели особливий режим роботи – заборонили проводити збори, мітинги, ходи та всі інші масові заходи.

Дерусифікація в Броварах

Крім цього, Сапожко розповів, що на сесії депутати міськради ухвалили рішення перейменувати низку вулиць та провулків у Броварах. Загалом нові назви отримали 34 вулиці. Повний перелік змін можна переглянути за посиланням.

Заборона московської церкви у Конотопі

Мер Конотопа, що на Сумщині, Артем Семеніхін 4 травня опублікував розпорядження міської ради, в якому мовилось про заборону Московського патріархату. Семеніхін зазначив, що це є агентурна мережа російської ФСБ, й вона несе небезпеку національній безпеці України.

Між ворогом і його агентом немає різниці. А у випадку Московського патріархату – це 2 в одному,
– наголосив мер.

Відповідальність московських кураторів

Голова Православної церкви України Епіфаній розповів, що священники з московського патріархату зібрали приблизно 500 голосів за церковний трибунал над російським патріархом Кирилом. Проте, на думку Епіфанія, цього недостатньо.

Митрополит вважає, що духовенство УПЦ МП повинне звертатись безпосередньо до свого керівництва в Україні – архієреїв та Онуфрія. Це через те, що вони є складовою цієї російської структури. Епіфаній закликав об'єднуватись й разом протидіяти російським загарбникам.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов сказав, що 51% українців підтримують заборону російської церкви. Він переконаний, що після такої цинічної та жорстокої війни ніхто не захоче бачити будь-яких представників Кремля. Данілов наголосив, що московську церкву "саме життя закриє".

Зверніть увагу – російська церква воює проти України: дивіться відео

Діяльність Московського патріархату: останні новини