Тоді 54% опитаних виступали за повну заборону УПЦ МП. Також збільшилась кількість тих, хто вважає, що влада має втрутитися в діяльність української православної церкви московського патріархату.

Дивіться також У Києво-Печерській лаврі вперше молилися за Мазепу: його піддала анафемі російська церква

Що люди думають про діяльність УПЦ МП

За результатами опитування з 78% у грудні 2022 року до 85% зараз стало більше українців, які вважають, що держава так чи інакше має втрутитися в діяльність УПЦ МП,
– мовиться в повідомленні.

Окрім того, з 54% до 66% збільшилась кількість тих, хто переконаний – церква московського патріархату має бути повністю заборонена в Україні.

Ще 19% опитаних вважають, що має бути дещо "м'якший" підхід до УПЦ МП: він не передбачає повної заборони, проте ці люди виступають за те, щоб церкву контролювала та наглядала за нею держава. Варто зазначити, що у грудні 2022 року таких людей було 24%.

Що думають люди про УПЦ МП
66% українців переконані, що УПЦ МП треба повністю заборонити в Україні / Інфографіка КМІС

Цікаво, що на половину менше стало людей, які виступають за те, що нічого не треба робити та не втручатись у справи УПЦ МП, а розслідувати лише окремі можливі випадки правопорушень. Так, кількість цих осіб зменшилась з 12% до 6%.

Найбільше за заборону УПЦ МП виступають люди у Центрі та на Заході України:

  • 75% – на Заході;
  • 70% – у Центрі.

УПЦ МП
Що думають люди про УПЦ МП у регіонах / Інфографіка КМІС

Важливо У Києво-Печерській лаврі вперше молилися за Мазепу: його піддала анафемі російська церква

Суд не дозволив УПЦ МП проводити богослужіння в Лаврі

Глава Мінкульту Олександр Ткаченко 13 червня заявив, що Господарський суд Києва не задовольнив позов української православної церкви московського патріархату. Остання хотіла здійснювати богослужіння в Києво-Печерській лаврі.

Представників чоловічого Монастиря УПЦ МП не було на засіданні. Суд вирішив не надавати Українській Православній Церкві Московського патріархату можливості користуватись майном Лаври.