Китай запустив 11 балістичних ракет у напрямку Тайваню: у мережі з'явилися відео
Джерело:
Sky NewsСитуація між Китаєм і Тайванем продовжує загострюватися. КНР запустила 11 балістичних ракет у води поблизу Тайваню.
На Тайвані заявили про загрозу національній безпеці
Про запуск 11 балістичних ракет типу Dongfeng ракет інформує Міністерство оборони Тайваню. Ракети були запущені у води поблизу північного, південного та східного узбережжя Тайваню.
До теми Китай у навчаннях навколо Тайваню задіє ракети, що несуть термоядерний заряд
Повідомляється, що запуски ракет відбулися о 14:00 за місцевим часом і тривали близько двох годин.
Міністерство закордонних справ Тайваню заявило, що ці дії Китаю загрожували національній безпеці острова та спричинили напруженість у регіоні.
У МЗС Тайваню закликали міжнародну спільноту засудити китайську військову загрозу.
Офіційне інформаційне агентство Китаю Xinhua заявило, що навчання були спільними операціями, зосередженими на "блокуванні, нападі на морські цілі, ударах по наземних цілях і контролі повітряного простору".
У китайських соцмережах опубліковано відео, на якому показано запуск ракети в напрямку Тайванської протоки. Користувачі соцмереж пишуть, що запуск ракет був знятий з острова Пінтан.
Запуск ракет Китаєм: відео
Що відомо про напругу між Китаєм і Тайванем
- Напруга між Китаєм і Тайванем має історичний підтекст, оскільки КНР хоче повернути до свого складу острів. 22 липня Міністерство оборони Японії заявило про надзвичайно високу загрозу нападу Китаю на Тайвань.
- Ситуація стала більш напруженою через візит на Тайвань спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі. Це був перший за 25 років візит високопоставленого чиновника США на Тайвань, хоча Америка не визнає суверенітету острова.
- Пелосі у вівторок, 2 серпня, зустрілась з президенткою Тайваню. На тлі напруги та візиту Пелосі у Вашингтоні запевнили, що не визнають незалежність Тайваню та не хочуть провокувати конфлікт з Китаєм.
- Водночас у Китаї візит Ненсі Пелосі на Тайвань назвали "грою з вогнем" і пообіцяли масштабні наслідки.
- Окрім того, в Пекін вирішили обмежити торгівлю з Тайванем. Під обмеження потрапили сотні продуктів, серед яких пісок і риба. Китай – найбільший торговий партнер Тайваню. Експорт острова до материкового Китаю у 2021 році склав майже 189 мільярдів доларів.
- Після прибуття на Тайвань спікерки Ненсі Пелосі, Китай оголосив про військові навчання навколо острова. Також Пекін закрив повітряний простір поблизу Тайваню.
Дізнайтесь більше – у Тайвані звинуватили Китай у вторгненні в повітряний простір: дивіться відео