Україна пам'ятає: зворушливі фото, як у Києві вшановують жертв Голодомору
У Києві, як і в багатьох регіонах України, 25 листопада вшановують жертв Голодомору. Кияни та гості міста ввечері зібралися біля Меморіалу жертв Голодомору.
Запалити свічку пам'яті прийшли батьки з дітьми, військові, пенсіонери та інші, пише 24 Канал. Зранку участь в урочистих заходах до 90-х роковин Голодомору 1932 – 1933 років на території Національного музею Голодомору-геноциду взяло вище керівництво України разом з іноземними гостями.
Дивіться також В Україні вшановують пам'ять жертв Голодомору: фоторепортажі з різних міст
Як у Києві вшановують жертв Голодомору
Ввечері на території музею побувала кореспондентка 24 Каналу, яка зробила фоторепортаж вшанування пам'яті жертв Голодомору в Києві.
Як у Києві вшановують жертв Голодомору / Фото 24 Канал (Валентина Поліщук)
Президент Володимир Зеленський запевнив, що ми ніколи не забудемо те, через що довелося пройти Україні, та обов'язково зупинимо новий геноцид, який Росія, що успадкувала злочинність тоталітаризму, принесла на нашу землю.
Мер Києва Віталій Кличко теж провів паралель із сьогоденням. За його словами, Росія знову чинить геноцид українського народу.
О 16 годині президент Зеленський, як і українці по всій країні, запалив свічку пам'яті. Український лідер закликав зробити це усіх, хто може, усіх, хто солідарний з Україною.
Дивіться також Як Львів вшанував жертв Голодомору: щемливий фоторепортаж
Як відомо, в день вшанування жертв Голодомору Росія завдала найбільш масованої атаки дронами по України. Окупанти випустили 75 дронів-камікадзе по містах України, зосередивши удар на Києві.
Зеленський, коментуючи нічну атаку, заявив, що це свідомий терор з боку Росії. Він зазначив, що керівництво Росії гордиться тим, що може вбивати. Також президент переконаний, що якби Путін міг влаштувати ще один Голодомор, він би це зробив.
Що відомо про Голодомор 1932 – 1933 років
- Це трагічний етап в історії України під час радянського періоду. Масовий голод виник внаслідок реалізації політики Сталіна, спрямованої на колективізацію сільського господарства та придушення української національної свідомості.
- Головними причинами Голодомору були вилучення продуктів з хлібопекарень та колгоспів, масові репресії проти селян та призначення штучно завищених планів обліку хліба. Мільйони українців стали жертвами голоду, зазнаючи страждань від голоду та хвороб.
- Голодомор вплинув на соціальну структуру, культурний розвиток та психологію українського народу, залишивши тривалі та глибокі сліди в історії України.