Чи може Путін застосувати ядерну зброю після вибухів на Кримському мосту: пояснення експертки

9 жовтня 2022, 13:20
Читать новость на русском

Підрив Кримського мосту є величезним ляпасом Владіміру Путіну. Втім, застосування ядерної зброї для помсти не дасть російському президенту значних військових переваг.

Таку думку 24 каналу висловила політологиня та дослідниця Гарвардської школи Кеннеді Мар'яна Буджерин. За її словами, це був би політичний крок російського президента, проте він не зламав би спроможність України чинити опір загарбникам.

Читайте також Нічне жахіття Путіна: підрив Кримського мосту змушує главу Кремля до стратегічних рішень

Є дуже високі ризики для російського президента

Так, "розігрування ядерної карти" звалить на Владіміра Путіна всі негативні наслідки з боку світової спільноти. Крім того, це може викликати реакцію й тих держав, які наразі намагаються займати нейтральну позицію, зокрема країни глобального Півдня – Китай, Індія та Єгипет.

Ризики щодо використання ядерної зброї для Путіна досить високі,
– підкреслила політологиня.

Буджерин пояснила, що для Путіна є високі ризики застосування ядерної зброї: дивіться відео

Як швидко стане відомо, що Путін натиснув "ядерну кнопку"

Буджерин зазначила, якщо Путін дійсно наважився б на цей крок, то пильнувати необхідно саме склади з тактичною ядерною зброєю, оскільки її він дійсно міг би використати. Однак застосування нестратегічного ядерного озброєння потребує часу, адже його ще треба доставити до військових частин, звідки завдаватиметься удар.

Західна розвідка дуже пильно відстежує ці так звані "об'єкти С" – центральні склади ядерної зброї. Їх є близько 12 й один з них розташований досить близько до українського кордону – біля Бєлгорода,
– зазначила політологиня.

Вона наголосила, що інформація розвідки наших партнерів не може бути стовідсотковою і в цьому існує певний ризик для нашої держави. Крім того, Захід дуже серйозно ставиться до ядерних погроз Путіна. Хоч заяви партнерів щодо наслідків, які очікують на російського президента і є поки досить розмитими.

Утім, це залишає простір для маневру з боку Заходу, щоб "калібрувати" свою відповідь у разі застосування країною-агресоркою ядерної зброї.

Варте уваги "Байден має інформацію щодо ядерних погроз Путіна": ексспівробітник КДБ про закиди Росії

Ядерний шантаж Путіна: останні новини