Такі висновки роблять на основі аналізу інформації, отриманої з цілого комплексу джерел. Про це 24 каналу сказав експерт Defence Express Іван Киричевський.
Варте уваги "Ядерна парасолька" чи надання ядерної зброї: Яковина сказав, чого очікувати Україні
Супутники
Бази зберігання ядерних боєголовок загальновідомі. За словами Киричевського, мініоборони Росії має 12 баз зберігання ядерної зброї:
- 7 – аж за Уралом;
- 4 – у прикордонних з Україною областях (зокрема, у Бєлгородській);
- 1 – в Можайську, що під Москвою.
Коли влітку наша бавовна дуже рясно цвіла в Бєлгороді, пропагандисти кричали: "Де наше ППО? Прикрийте нас ППО! Вони переживали не за мирне населення чи нафтозаводи Медведчука. Це насправді їм не зовсім потрібно. Проблема в тому, що одне з цих сховищ ядерної зброї – об'єкт 1150 у Бєлгородській області – перебуває в зоні ураження наших ракетних систем, – зауважив він.
Засоби агентурної розвідки та перехоплення
Експерт нагадав про військову присутність Росії у Білорусі. Так, Кремль почав "обробляти" Білорусь ще з 90-х років, коли взяв в оренду станцію зв'язку з підводними човнами.
"Антена, через яку Кремль має видавати стратег підводним човнам команди на застосування балістичних ракет розташована у Білорусі. Схоже, у розвідок НАТО є апаратна можливість перехоплювати повідомення, які йдуть на цей об'єкт або фіксувати активність на цьому об'єкті", – відзначив Киричевський.
Літаки радіоактивно розвідки
Окрім іншого, застосовуються й літаки розвідки моніторингу радіоактивної обстановки. Ядерна боєголовка, пояснює експерт, "фонить", видає певну радіацію.
"Провезти ядерний боєприпас з одного місця в інше, не залишивши радіоактивний слід, неможливо", – наголосив Киричевський.
Постійно ядерні боєголовки, додає він, прикріплені лише на міжконтинентальних балістичних ракетах на кшталт "Тополя" або "Ярс". Також в росіян є 40 ракет "Сатана", які за часів Радянського Союзу виготовляли на Південмаші. Натомість на тактичних ядерних ракетах вони не встановлені.
"Для "Іскандерів" та ракет повітряного базування боєголовки лежать на базах. Алгоритм застосування передбачає, що їх треба вивезти цілою кавалькадою машин на аеродром чи ракетну базу й далі готуватися там", – підкреслив Киричевський.
Червона кнопка Путіна не спрацює! / Кремль тисне на Лукашенка: дивіться відео
Наказ можуть не виконати
Експерт Defence Express наголошує: процес застосування ядерної зброї не виглядає так, що Путін натискає ядерну кнопку – все вилітає – починається ядерний апокаліпсис. Між наказом кремлівського диктатора та фактичним застосуванням ядерної зброї має бути 7 етапів прийняття рішення та проходження сигналів. Киричевський зауважує, що сигнал може загубитися на кожному з них.
Росія настільки примітивна країна, що будь-яка команда влади губиться на другому чи третьому рівні,
– сказав він.
Отже, сигнал може загубився на другому чи третьому рівні, а для застосування ядерної зброї потрібні усі 7 сигналів.
"Підготовка до запуску тактичної ракети з ядерною боєголовкою вимагатиме значно більших приготувань, аніж запуск міжконтинентальної балістичної ракети", – переконаний Киричевський.
У випадку "Ярс" чи "Тополь", пояснює експерт, команда надійшла, ракета має вийти у район зосередження, це приблизно марш 100 кілометрів, і там на місці екіпаж натискає на кнопку у своїй машині. А у випадку тактичної ракети потрібно:
- вивезти боєголовку з бази зберігання;
- доставити на ракетну базу;
- "прикрутити" її;
- вивезти ракету з боєголовкою у район відстрілу, адже в "Іскандера" дальність застосування до 500 кілометрів.
Це складніший процес, аніж застосування стратегічно ядерної зброї,
– підсумував Іван Киричевський.
Ядерний шантаж Путіна: останні новини
- Російський диктатор Владімір Путін вчергове пригрозив світові застосуванням ядерної зброї. Він заявив, що Росія використовуватиме "всі наявні засоби".
- У США запевнили, що відповідь на атаку з боку Кремля буде рішучою. Так, у разі застосування ядерної зброї проти України, наслідки для Росії будуть катастрофічними.
- Сьогодні питання ймовірності застосування Росією ядерної зброї обговорює увесь світ. На думку політолога Андрія Вігірінського, держава-агресорка справді може наважитися на це. Однак про капітуляцію України чи припинення підтримки з боку міжнародних партнерів йтися не може.
- В Інституті вивчення війни попереджають: Росія справді може здійснити терористичну атаку по Україні. Однак держава-агресорка від цього нічого не виграє.
- У свою чергу секретар РНБО Олексій Данілов зауважив, що тактична ядерна зброя не може завдати ураження великій площі. Попри це, варто готуватись до будь-якого сценарію, адже поруч з нами живе божевільний сусід.
- Розвідка НАТО заявила про можливе випробування Росією суперторпеди "Посейдон". Раніше йшлося про те, що вона оснащена ядерним зарядом і може стирати з лиця землі величезні території. Та військовий експерт Олександр Мусієнко запевняє: не факт, що ця зброя взагалі існує. Жодних підтверджень, що Росія має суперторпеду на озброєнні наразі немає.
- Генерал-майор запасу, перший заступник командувача ССО у 2016 – 2019 роках Сергій Кривонос вважає, що варто готуватись до найгіршого варіанту, адже точних прогнозів щодо намірів та можливостей кремлівського диктатора не може давати ніхто. Той факт, що у Росії є тактична ядерна зброя і росіяни можуть її застосувати повинен усвідомлювати кожен українець.