Луценко підбив підсумки антикорупційної діяльності Генпрокуратури
Генпрокурор Юрій Луценко переконує, що в Україні існує дуже багато проблем, що незаконно викачують з бюджету величезні кошти. За його словами, деякі з них все ж вдалося вирішити та у підсумку повернути 125 мільярдів гривень.
Як розповів очільник ГПУ у відеозверненні, опублікованому на його Facebook-сторінці, Генпрокуратура має справу з чиновниками категорії "Б". Тобто це ті особи, що перебувають у межах від голови сільради до заступника очільника ОДА, щоправда за умови, що ті корупційним чином привласнили щонайбільше 1 мільйон гривень. Посадовцями, що мають вищий статус, або так звана категорія "А" (від очільника ОДА до міністрів, голови уряду та президента), опікуються Спеціальна антикорупційна прокуратура, та підконтрольне їй Антикорупційне бюро.
Читайте також: Луценко розповів деталі зустрічі з Зеленським і пояснив, чому ходив на концерти "95 Кварталу"
За словами Луценка, за три роки в Україні завдяки діям Генпрокуратури було винесено 2 тисячі 876 вироків корупціонерам та до бюджету України повернуно 125 мільярдів гривень. Щодо топ-корупціонерів, то вироків винесено 0 вироків і повернути до бюджету лише 450 мільйонів гривень.
Крім того, він похвалився, що правоохоронцям вдалося перекрити кілька джерел корупції. Зокрема, мовиться про несправедливу процедуру держзакупівель , відкати під час отримання ПДВ за експортні контракти, фірми-прокладки та спільні підприємства у "Нафтогазі", а також "тіньовий" доступ до ліцензій на видобуток нафти, газу, бурштину, піску тощо.
Щоправда, каже генпрокурор, ще багато проблем залишилися, і три найголовніші з них – це:
– державний сектор
Україна має найбільше у світі державних підприємств, а саме 3 600, при чому половина з них – неприбуткові, а третина – збиткові приватизація. Як пояснює Луценко, вони дають змогу викачувати з них гроші партійним діячам, що призначають туди менеджмент. У підсумку через цю дірку "зникають мільарди". Вихід – чесна приватизація
– митниця
За оцінкою спеціалістів, все ще 30% доходів від митниці перебувають у тіні, тобто розкрадаються. Допоможуть вирішити цю проблему електронні сканери, електронні системи обліку, зв'язок з партнерами України щодо операцій з експорту-імпорту у всьому світі, а також політична воля.
– рейдерство
Відбувається воно через ухвалений свого часу закон, що дозволяє комунальним підприємствам займатися питанням реєстрації. Тобто кожен мер навіть найменшого містечка може створити комунальне підприємство, а реєстратори, зі свого боку, матимуть доступ до системи, за якою будь-яке підприємство України може змінити власника натискання на комп’ютері. Вихід – закрити питання реєстрації та стабільності православності.
У середині травня дві постанови про недовіру Луценкові підготували нардепи Ігор Луценко та Єгор Соболєв. За перши день обидві разом зібрали понад 60 підписів парламентарів. Крім того, раніше у Києві його відставки вимагали активісти.
-
21 трав 2019ГПУ викликала радника Януковича Портнова на допит
-
13 трав 2019ГПУ почала розслідування проти Порошенка