Для Путіна та росіян: яка мета масованих ракетних ударів по Україні
9 березня країна-агресорка завдала ударів по території України. В результаті ракетних обстрілів загинули люди, пошкоджені цивільні будівлі та об'єкти інфраструктури. Росіяни назвали цю масовану ракетну атаку "ударами возмездія" за ДРГ, яка перейшла кордон у Брянській області.
Але скільки б не бомбардував ворог Україну, нічого в нього не вийде. Так вважає керівник "Бюро аналізу політики" Віктор Бобиренко. Він розповів 24 Каналу, що окупанти вчиняли ракетні обстріли восени та протягом всієї зими, але нічого, крім роздратування та злості в українців не викликали.
Дивіться також Одна з найбільших за рік великої війни: все, що відомо про масовану ракетну атаку 9 березня
Головне викликати патріотичний порив
Він наголосив, що росіяни це роблять для внутрішнього заспокоєння.
Також вони це роблять, мабуть, для Владіміра Путіна, якому розповідають, що з цього щось може вийти. Що це, можливо, затягне війну, або зробить Україну поступливішою,
– припустив Бобриненко.
Він зазначив, що ці методи не працюють не тільки проти українців, вони не працюють взагалі – це доведено історією, зокрема, Другої світової війни.
Але Путін історії не вчить, і взагалі в Росії мало хто знає навіть власну історію. Вони знають вигадану історію, яку самі ж собі пишуть,
– підкреслив експерт.
За його словами, росіяни в жодний військовий об'єкт не поцілили в Україні, але в їхніх "скрижалях" написано, що вони завалили "завод з виробництва дронів", якісь "логістичні центри" тощо.
"Все це Скабєєва, Соловйов та інші російські пропагандисти вигадують для внутрішнього вжитку. І найголовніше для них – викликати у росіян патріотичний порив і змусити російське суспільство співати "Вставай страна огромная", – наголосив він.
Як росіяни тішаться з ударів по Києву: дивіться відео
Воювати росіяни не дуже хочуть
Бобриненко звернув увагу, що в країні-агресорці між владою та суспільством існує певний баланс: Путін не торкається суспільства, дає їм якісь крихти, щоб вони не померли з голоду, але натомість не втягує їх в політику.
А зараз російське суспільство з авторитарного перетворюється на тоталітарне. Різниця між ними в тому, що при авторитарному режимі правитель не зачіпає суспільство. А при тоталітарному навіть вимагає активної участі в політиці – тобто всі мають вставати та співати "Вставай страна огромная". А хто не співає, той іде на зону,
– відзначив співрозмовник.
Проте, на його думку, росіяни не дуже хочуть вставати та співати. Вони не хочуть "отєчєствєнной" війни, вони хочуть лежати на дивані й дивитися, як розстрілюють нашого полоненого, як розстрілюють наші міста та аплодувати цьому.
"А воювати вони не дуже хочуть, тому Путін, знаючи, мабуть, ці настрої, не дуже квапиться з новою хвилею мобілізації. Що для нас краще", – зазначив Віктор Бобиренко.
Масовані ракетні обстріли 9 березня: головне
- Російський опозиційний політик та чемпіон світу з шахів Гаррі Каспаров вважає, що логіка російського диктатора Владіміра Путіна є абсолютно іншою, і не варто шукати в ній сенс з позиції нормальної людини. За його словами, ця атака цілком вписується в логіку бюрократії – атакували, бо ракети підвезли. Їх не було, потім підвезли й одразу атакували. От і все – є план і треба його виконувати.
- Ця атака є нетиповою для окупантів, зокрема й тим, що вони використали "Кинджали". Військовий експерт Павло Нарожний пояснив, що російські гіперзвукові ракети "Кинджал" є дуже дорогим озброєнням і коштують у понад 20 мільйонів доларів за одиницю та за всю війну досі було зафіксовано 3 випадки її використання.
- Російські окупанти мають хворе бажання атакувати українців у пам'ятні дні. Михайло Шаманов – речник Київської міської військової адміністрації заявив, що ворог міг навмисно здійснити масовану атаку 9 березня – у День народження Тараса Шевченка. За його словами, таким чином росіяни намагаються заплямувати День народження Кобзаря.