Медведчук відзначився обурливою заявою щодо автокефалії України в ефірі Кремль-ТБ
Лідер руху "Український вибір" опальний Віктор Медведчук стверджує, що Українська православна церква уже давно є незалежною від Російської, однак водночас це – частина Московського патріархату. Також він назвав Київський патріархат і Українську автокефальну православну церкву не церковними інституціями, а релігійними організаціями, що разом із владою втрутилися у справи церкви.
Таку заяву кум Путіна зробив у ефірі одного з російських пропагандистських телеканалів.
Читайте також: Росія анексувала Українську церкву: Константинополь провів дослідження щодо Томосу для України
Як наголосив політик, єдиною канонічною церквою в Україні є Українська православна церква Московського патріархату, і "вона якраз не просила про надання автокефалії".
"Більш того, виступає категорично проти! І на це вона має право, тому що є самостійною та незалежною", – зауважив він.
Водночас Медведчук переконує, "Київський патріархат і автокефальна православна церква сьогодні, за канонами вселенського православ'я, – це не церкви, а релігійні організації".
"І ці релігійні організації разом зі світською владою в особі президента України, парламенту втрутилися у справи церкви, що прямо суперечить конституції України, в плані отримання автокефалії", – додав лідер "Українського вибору".
За його словами, екзархат РПЦ було скасовано щодо України та УПЦ ще в 1990 році.
"З цього часу церква користується повною незалежністю, має свій Архієрейський Собор, Синод, церковний суд, обирає свого настоятеля –сьогодні це Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, якого ніде та ні з ким не утверджують", – констатував Медведчук.
Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада схвалила постанову про звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Українській православній церкві. Згодом Вселенський Патріархат розпочав всі відповідні процедури.
На початку вересня Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. У РПЦ це панічно розкритикували, назвавши "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.
Пізніше стало відомо, що Предстоятель Української православної церкви московського патріархату Онуфрій відмовився від зустрічі у Києві з екзархами Константинопольської церкви. Також в УПЦ МП виступили з вимогою, аби константинопольські повірені покинули "канонічну територію" їхньої церкви.
Що таке екзархат? Український екзархат Російської Православної Церкви – це церковна адміністративна одиниця Московського патріархату на території України, що була спадкоємницею єпархій Російської православної церкви на території України до революції 1917 року. Патріарший екзархат було встановлено святителем патріархом Тихоном у 1921 році. Український екзархат існував до 27 жовтня 1990 року, коли Архієрейський Собор Російської православної церкви скасував його та знову заснував Українську Православну Церкву МП з правами широкої автономії.
Що таке автокефалія? Це статус помісної церкви як самокерованої, незалежної частини Вселенської Православної Церкви, що очолюється патріархом, або архієпископом чи митрополитом.
Хто такий Віктор Медведчук: дивіться відео