У Медведчука, як мінімум за каденції Зеленського, політичного життя в Україні нема, – Фесенко
У Віктора Медведчука найближчим часом політичного життя в Україні не буде. Водночас оголошення про підозру може рано чи пізно призвести до судового процесу.
Політолог Володимир Фесенко заявив, що на підписання підозри Медведчуку та його соратнику Тарасу Козаку вплинула політична воля Володимира Зеленського. Водночас важливою рушійною силою був запит суспільства.
Читайте також Звинувачення у підозрі – серйозні, – Венедіктова про розслідування щодо Медведчука
За словами Фесенка, якби не було політичної волі президента, то навряд чи генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала б підозри. Втім, як він зауважив, громадська думка щодо цієї справи й надалі буде буде тиснути і на владу, і на правоохоронні органи.
Те, що зараз відбувається, означає, що у Медведчука в осяжній перспективі, як мінімум за каденції чинного президента, нема політичного життя в Україні,
– розповів Фесенко.
Яким буде майбутнє ОПЗЖ
Політолог припустив, що скоріш за все партія ОПЗЖ залишатиметься у політиці й надалі, але без Медведчука. Однак її представники після цього вже займатимуть менш агресивну позицію.
"Можливо, відбудеться роздрібнення чи переформатування. Сергій Льовочкін і Юрій Бойко можуть створити свою силу та відокремитися від Медведчука", – заявив він.
До теми Сховатися не вийде, – в ОП прокоментували підозру Медведчуку
Як зауважив Фесенко, в такому випадку політики діятимуть як "обмежена і конструктивна опозиція".
Фесенко розповів про майбутнє Медведчука у політиці: дивіться відео
Що цьому передувало
- Правоохорнці 11 травня прийшли з обшуками у дім нардепа Віктора Медведчука. Також СБУ перевіряла офіс партії ОПЗЖ.
- Генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала Медведчуку та його соратнику Тарасу Козаку підозри.
- Голова СБУ Іван Баканов розповів, що Медведчук переєрестрував ТОВ "Нові проєкти" з Києва до окупованого Криму. Так він хотів сплачувати податки не в український бюджет, а в російський.
- Медведчук також, ймовірно, передавав Козаку секретну інформацію про прихований військовий підрозділ Збройних сил України.
- Варто зауважити, що всі аудіозаписи, здобуті під час проведення оперативних заходів, санкціоновані судом. Ідентичність голосів фігурантів записів підтверджено висновками експертизи.