За даними СБУ, кум Путіна передавав секретні дані своєму соратнику в серпні 2020 року. Це один з 3 епізодів, за якими Віктору Медведчуку та Тарасу Козаку висунули підозри. 

До теми Брифінг Офісу генпрокурора та СБУ щодо підозр Медведчуку й Козаку: онлайн-трансляція

Деталі щодо підозри Медведчуку та Козаку

Пан Медведчук направив Козаку, який тоді перебував на території Росії й скоріш за все перебуває там й сьогодні, секретні дані про розташування прихованого військового підрозділу ЗСУ, його особовий склад та бойову підготовку. Такий собі подарунок для спецслужб Росії, 
– розповів Баканов

Слідство вважає, що інформація призначалась саме для Росії. Баканов також додав, що це шкода обороноздатності нашій державі. 

Коротко про підозри Медведчуку та Козаку

  • Ірина Венедіктова 11 травня підписала підозри проросійським нардепам Віктору Медведчуку й Тарасу Козаку.
  • За словами Венедіктової, Медведчуку та Козаку повідомили підозри за 2 статтями: вчинення державної зради та замах на розграбування національних ресурсів на території тимчасово окупованого Криму.
  • Їм оголосили про 3 підозри. Зокрема, через те, що в 2015 році вони передали усю матеріальну та документальну базу родовища "Глибока", ресурси якого складають понад 38 мільярдів гривень.
  • Окрім того, 11 травня СБУ намагається провести обшуки у будинку кума Путіна. Проте його охорона викликала адвокатів й переконує, що політика немає вдома.