Брифінг розпочався 11 травня о 18:10. Посадовці повідомили подробиці підозр політиків.

До теми За державну зраду: Венедіктова підписала підозри Медведчуку та Козаку

За словами Венедіктової, Медведчуку та Козаку повідомили підозри за 2 статтями:

  • вчинення державної зради;
  • замах на розграбування національних ресурсів на території тимчасово окупованого Криму.

Політиків підозрюють у 3 епізодах

Перереєстрація українського підприємства у Росію

У 2015 році кум президента Росії та його соратник фактично передали усю матеріальну та документальну базу родовища "Глибока", ресурси якого складають понад 38 мільярдів гривень.

Політики перереєстрували ТОВ "Нові проєкти" з Києва на територію тимчасово окупованого Криму. Так підприємство почало сплачувати податки не в український, а в російський бюджет.

На брифінгу продемонстрували аудіозаписи розмов, на яких Медведчук та радник президента Росії обговорювали деталі перереєстрації "Нові проєкти" у Росію та отримання договорів і ліцензій за російським законодавством.

Я так роблю зараз. Створюю нові юридичні особи по Росії і передаю майно з України туди. Хочеться вже, якщо там працювати, то й податки платити. На*рена нам потрібна київська структура,
– казав Медведчук Дмитру Козаку.

За словами Венедіктової, єдине, що зупинило незаконний видобуток українських ресурсів – розташування ділянки "Глибока". Вона частково перетинається з межею російського військового полігону.

Передача ворожим спецслужбам державної таємниці

У 2020 році Медведчук через Тараса Козака злив російським спецслужбам інформацію про розташування прихованого військового підрозділу Збройних сил України, його бойову підготовку, особовий склад тощо.

Такі дії правоохоронці кваліфікували як:

  • підривна діяльність проти України;
  • завдання шкоди обороноздатності.

Операція "Промінь"

Медведчука підозрюють у причетності до антиукраїнського проєкту "Промінь". За даними слідства, саме він мав створити організацію, яка повинна була опікуватись українцями, які їхатимуть в Росію на роботу чи навчання.

Справжня мета – створення інфраструктури впливу через трудових мігрантів,
– пояснив Баканов.

Брифінг Венедіктової та Баканова: дивіться відео

Політикам не можуть вручити підозру

Місцеперебування Медведчука, за результатами обшуків, встановити не вдалося. СБУ вживає щодо цього усі необхідні заходи. За словами Баканова, кум Путіна зараз є в Україні.

Водночас Козак – у Росії. Ймовірно, він міг тимчасово покинути територію держави-агресора, бо поїхав на відпочинок. Однак повертатися в Україну підозрюваний наміру не має.

Через це підозри Медведчуку і Козаку спрямували за місцем проживання і роботи.