Товариство з обмеженою відповідальністю "Нові проєкти" перебувало в підпорядкуванні Віктора Медведчука. Про це повідомила генпрокурорка Ірина Венедіктова на брифінгу.

До теми Брифінг Офісу генпрокурора та СБУ щодо підозр Медведчуку й Козаку: онлайн-трансляція

Саме ця компанія і займалась розробкою родовища з 2012 року. Після окупації Криму Медведчук розпочав співпрацю з керівництвом окупаційної влади.

Медведчук, на думку слідства, розпочав підривну діяльність проти України, в тому числі в економічній сфері. … З березня 2015 року розпочався абсолютно незаконний процес передачі даних (щодо родовища – 24 канал) окупаційній владі,
– розповіла Венедіктова.

Тарас Козак теж був залучений до цієї справи – як підпорядкований Медведчуку.

Офіс генпрокурора оприлюднив записи розмов Медведчука

В Офісі генпрокурора надали аудіозаписи розмов Медведчука з тодішнім заступником голови уряду Росії. Ймовірно, мовиться про Дмитра Козака.

Козак радить Медведчуку перереєструвати підприємство

Медведчук дякує представнику російської влади за співпрацю. Той, своєю чергою, повідомляє про проблеми з перереєстрацією підприємства і потребу оформити підприємство за російським законодавством вже у Криму.

Актуально За державну зраду: Венедіктова підписала підозри Медведчуку та Козаку

Нардеп від ОПЗЖ погоджується і каже, що створить нову юридичну особу вже у Росії і передасть майно українського підприємства. Дмитро Козак пообіцяв Медведчуку попрацювати над вирішенням цієї проблеми.

Дивіться записи розмови Медведчука:

Медведчук намагався платити податки Росії, – Баканов

Як пояснив голова СБУ Іван Баканов, першопрохідцем щодо перереєстрації на тимчасово окупованій території Криму виявилось саме товариство "Нові проєкти". Ба більше, Медведчук начебто намагався платити податки саме в Росії, а не в Україні.

Більш того, за версією слідства, що підтверджено експертизою, сам Медведчук відправив лист за цим проєктом, адресований президенту РФ Володимиру Путіну. На нашу думку, це нонсенс, що народний депутат України сприяє і легітимує окупацію Кримського півострова,
– сказав Баканов.

Що відомо про підозру Медведчуку:

Що відомо про ділянку "Глибока"?

Це підводне родовище природного газу та нафти в прикерченському шельфі. Варість ресурсів – перевищує 38 мільярдів гривень.