Для цього нардеп від ОПЗЖ навіть відправляв лист президенту Росії Володимиру Путіну. Про це глава Служби безпеки України заявив на брифінгу 11 травня.

До теми Козак в Росії, а Медведчук – в Україні, місце його перебування встановлюють, – Баканов

Це нонсенс, що народний депутат України легітимізує окупацію Криму,
– сказав Баканов.

Генпрокурорка Ірина Венедіктова пояснила, що Медведчук та Козак перереєстровували "Нові проєкти" у Росію впродовж 2015 – 2020 років.

Вони навіть отримали від так званого "арбітражного суду" Криму рішення про те, що на момент окупації півострову підприємство було зареєстроване у Криму. Хоча насправді місце його реєстрації – Київ. Саме так окупанти перереєстрували ТОВ за російським законодавством.

Запис розмови Медведчука та радника Путіна

Український політик у розмові з радником президента Росії Дмитром Козаком запевняє того, що він вже все зробив та все оформив. Медведчук розповів, що "може все", зокрема уступити місце у "Нових проєктах" людині з російським громадянством, "або й отримати таке, бо з Донецька".

За словами генпрокурорки, єдине, що зупинило незаконний видобуток українських ресурсів – розташування ділянки "Глибока". Вона частково перетинається з межею російського військового полігону.

Дивіться брифінг Баканова та Венедіктової:

Зауважимо, Козаку та Медведчуку 11 травня оголосили підозри за 2 статтями – вчинення державної зради, замах на розграбування національних ресурсів на території тимчасово окупованого Криму.