Підозри, оголошені 11 травня Медведчуку та Козаку, очільниця Офісу генпрокурора прокоментувала під час брифінгу.
Читайте також Брифінг Офісу генпрокурора та СБУ щодо підозр Медведчуку й Козаку: відео
Венедіктова про підозри Медведчуку та Козаку
Сьогодні (11 травня – 24 канал), за результатами проведеної роботи, Медведчуку та Козаку повідомлено про підозру у вчиненні державної зради та замаху на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму,
– заявила Венедіктова.
Генпрокурорка уточнила, що підозру оголосили за 3 епізодами.
Чого стосуються ці епізоди
Перший пов'язаний із родовищем "Глибока" в Чорному морі, ресурси якого становлять понад 38 мільярдів гривень. За словами Венедіктової, підозрювані у 2015 році фактично передали російським окупантам усю матеріальну та документальну базу цього родовища.
Козак і Медведчук контактували із заступником голови уряду Росії. Під час брифінгу ввімкнули аудіо розмови Медведчука та заступника голови російського уряду, де вони обговорювали перереєстрацію українського підприємства на території Криму.
Брифінг Баканова та Венедіктової: дивіться відео
Обшуки та підозра Медведчуку
- Раніше стало відомо, що до будинку проросійського нардепа Віктора Медведчука на вулиці Монтажників 11 травня прийшли правоохоронці з обшуками. Там політик живе із сім'єю.
- Згодом з'явилася інформація, що Ірина Венедіктова підписала підозру Медведчуку, а також його соратнику – Тарасу Козаку.
- А ЗМІ писали, що охорона кума Путіна не пускає в будинок контррозвідників та не дає слідчим вручити підозру.
Санкції проти Медведчука та Козака: основне
- 2 лютого РНБО запровадила санкції проти нардепа Тараса Козака. Тоді ж перестали працювати так звані "медведчуківські канали" – ZIK, "112 Україна" і NewsOne.
- 19 лютого РНБО запровадила санкції вже проти самого Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко. Їх звинуватили у фінансуванні тероризму. 21 лютого Володимир Зеленський ввів це рішення у дію.