При Міноборони створять громадську антикорупційну раду й хочуть запустити Military Prozorro
Джерело:
УкрінформПри Міністерстві оборони України створять громадську антикорупційну раду. Вона дозволить відомству отримувати експертизу від громадськості.
При Міноборони утворять робочу групу з-поміж активістів-антикорупціонерів. Про це під час пресконференції сказав міністр оборони України Олексій Резніков.
До теми Резніков прокоментував чутки про свою можливу відставку
Міноборони надасть можливість суспільству контролювати публічні фінанси
За словами Резнікова, громадська антикорупційна рада при Міноборони дозволить міністерству отримувати експертизу від громадськості. Міністр наголосив, що під час воєнного стану дуже важливо закривати доступ до певної інформації й при цьому надавати можливість суспільству контролювати публічні фінанси.
Він додав, що провів зустрічі з парламентськими комітетами, під час яких мовилось про оновлення законодавства. Депутати планують унормувати закупівлі у секторі безпеки та оборони таким чином, щоб була захищена важлива інформація, але щоб ці закупівлі стали більш публічними.
Також міністр заявив, що виступає за часткову відкритість оборонних закупівель за прикладом системи Prozorrо й пропонує створити Military Prozorro.
Моя ідея зараз обговорюється, щоб ми могли публікувати – без юридичної адреси або місцезнаходження, але об'єм, суму контракту і т.д., щоб суспільство бачило не після укладення угод, а до. Ми зустрічалися у прем'єр-міністра разом з віцепрем'єр-міністром Юлією Свириденко, бо в неї є фахівці по Prozorro, і я її попросив: розробіть програму Prozorro, яка була би... назвімо це Military Prozorro. Тобто, певні обмеження хай будуть, але Prozorro ми всі довіряємо, і я маю надію, що нам це вдасться,
– сказав він.
У Міністерстві оборони триває внутрішній аудит щодо всіх систем закупівель
Під час цієї ж пресконференції Резніков повідомив, що у Міноборони триває перевірка усіх систем закупівель.
Ми запустили внутрішній аудит, який перевіряє всі системи закупівель. Він ще працює. Думаю, що протягом тижня він має офіційно завершитися за всіма процедурами лютого. Тоді вже будуть висновки аудиту по всьому. Далі це буде покладено на стіл для ухвалення відповідних рішень,
– сказав Резніков.
Також паралельно розпочався державний аудит. Окрім того, Рахункова палата Верховної Ради готова розпочати аудит міжнародної технічної допомоги. Резніков зазначив, що проведення такої перевірки важливе і для України, і для партнерів.
На додачу, за його словами, у МОУ триває реорганізація.
На сьогодні ми реорганізували декілька підрозділів Міністерства оборони – це Головне управління майна і ресурсів, Департамент закупівель. Ця реорганізація триває. Ми замінили керівництво компаній-спецекспортерів, які були передані нам в управління для забезпечення, і продовжуємо цей трек далі,
– повідомив міністр.
Також він нагадав, що при відомстві створити Агенцію з оборонних закупівель. Вона вже працює й вже укладені перші контракти.
Щодо закупівлі тилового забезпечення міністр зазначив, що цей шлях пройдений на 80%.
Ми встигли зареєструвати агенцію, але вона ще не має кадрового наповнення, тому зараз ми перебуваємо на стадії пошуку людей, які спроможні цим займатися, щоб це були менеджери, логісти, які будуть займатися закупівлями тилового забезпечення. Можливо, навіть буде оголошено конкурс на керівника, щоб дати можливість людям, які бажають надати свою експертизу, взяти участь у цьому,
– сказав Резніков.
За його словами, наразі на складах Збройних сил України є понад 200 тисяч бронежилетів та 150 тисяч шоломів, сотні тисяч комплектів зимової і літньої форми, усього необхідного включно із взуттям. Він також підкреслиа, що практично все спорядження зараз закуповується в українських виробників, а не у закордонних, як це було на початку повномасштабного російського вторгнення.
Головне про скандал із закупівлями в Міноборони
- Нещодавно "Дзеркало тижня" оприлюднило копію угоди на 13,16 мільярда гривень, яку уклало Міноборони України. Як виявилось, продукти для воїнів ЗСУ закуповують за цінами у рази вищими, ніж у місцевих супермаркетах. У Міноборони одразу заявили, що це маніпуляції, а усі закупівлі здійснюються у законному порядку.
- Згодом стало відомо, що ще до цього НАБУ та САП відкрили кримінальну справу щодо закупівель у Міноборони. На фоні скандалу В'ячеслав Шаповалов – заступник міністра оборони – подав у відставку.
- В СБУ повідомили, що викрили ексначальника департаменту Міноборони на розтраті понад 100 мільйонів гривень державних коштів. Ймовірно, мовиться про Богдана Хмельницького.
- Також в Україні викрили злочинців, які привласнювали кошти, виділені на харчування військовослужбовців Збройних Сил. Їх вже затримали.