Саме Шаповалов відповідав за тилове забезпечення воїнів ЗСУ. У Міноборони заявили, що заступник міністра попросив звільнити його, а Резніков вже підтримав відставку.

Зверніть увагу В контрактах – зовсім інші цифри, – Завітневич про скандал в Міноборони

Не зважаючи на те, що озвучені звинувачення є необґрунтованими та безпідставними, заява Шаповалова про звільнення є достойним вчинком в традиціях європейської та демократичної політики, демонстрація того, що інтереси оборони є вищими, ніж будь-які кабінети чи крісла,
– мовиться у повідомленні.

У Міноборони наголосили, що цей крок допоможе зберегти довіру з боку українського суспільства та міжнародних партнерів.

Скандал з Міноборони – головне

Журналісти "Дзеркала тижня" оприлюднили копію угоди на 13,16 мільярда гривень, яку уклало Міноборони України. Документ свідчить, що продукти для воїнів закуповують за цінами у рази вищими, аніж у місцевих супермаркетах.

У Міноборони заявили, що відповідні дані розповсюджуються з ознаками навмисних маніпуляцій та вводять в оману. Окрім того, у відомстві заявили про внутрішню перевірку.

"Міноборони не вперше переживає штучну інформаційну атаку під вигаданим приводом. Ця – дуже схожа на тогорічну, коли ми розбиралися з монополістом. Щось подібне було і восени, коли в управління Міністерству передали низку активів, критично важливих для обороноздатності", – заявив Олексій Резніков.

Особливе обурення викликала ціна курячих яєць в угоді – по 17 гривень за штуку. Резніков пояснив, що космічні ціни на продукти – результат технічної помилки, яку зробив постачальник. Міністр оборони додав, що це трапилося, коли переносили дані з однієї таблиці, де все було приведено до одиниці виміру на вагу, в іншу таблицю.

Резніков додав, що цю помилку зауважили ще у грудні 2022 року. Саме тоді керівника підрозділу відсторонили. Ба більше, міністр оборони наголосив: документ, який оприлюднили ЗМІ, де-юре ще не існує.