У ISW проаналізували перевірку боєготовності у Білорусі: чи атакуватиме Лукашенко Україну
Джерело:
ISWУкраїнці дедалі частіше обговорюють можливий напад Білорусі на нашу країну. Втім, експерти вважають, що білоруські війська навряд чи атакуватимуть Україну.
Це попри позачергової перевірки готовності білоруських військ, про яку повідомили 13 грудня. Про це заявили в американському Інституті вивчення війни.
Зверніть увагу У разі вторгнення з Білорусі: чи вистачить Україні військ для оборони Півночі
Чи атакуватиме Лукашенко Україну
13 грудня Олександр Лукашенко наказав провести позачергову комплексну перевірку готовності білоруських військ. Аналітики кажуть, що навчання не є прикриттям для зосередження білоруських або російських сил для вторгнення в Україну.
Це передбачає розгортання білоруських підрозділів на полігонах по всій Білорусі, виконання інженерних завдань і відпрацювання форсування річок Неман і Березина (віддалені від білорусько-українського кордону на 170 і 70 кілометрів)
– зазначили експерти.
Також повідомляється, що 13 грудня білоруські сили перекинули 25 БТР-80 і 30 вантажівок з особовим складом у бік Маларити, Бреста (приблизно 15 кілометрів від України). А російські танки Т-80 перекинули з Обуз-Лєсновського полігону в Бресті на Брестський полігон (приблизно 30 кілометрів від білорусько-українського кордону).
Окрім цього, відомо про перекидання Росією трьох МіГ-31К на білоруський аеродром у Мачуліщах.
В Інституті наголошують, що це розгортання, ймовірно, є частиною поточних російських інформаційних операцій, які припускають, що звичайні сухопутні сили Білорусі можуть приєднатися до російського вторгнення в Україну.
Можливий напад Білорусі: що відомо
- Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов заявив, що зараз важливо розуміти, які цілі перед собою ставить ворог. У жодному разі не можна піддаватися на провокації.
- Речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко розповів, що кількість ворожих підрозділів на території Білорусі залишається незмінною. Окрім того, не змінюється характер дій окупантів, через що доводиться говорити про відсутність на цей момент прямої загрози вторгнення.
- Олексій Арестович вважає, що побоюватись білорусів не треба, адже в нас підготовка до спротиву вторгненню триває повною мірою.