Навіщо Росія розмістила у Білорусі "Кинджали": чи готова Україна до наступу з Півночі
Росія перекинула в Білорусь свої гіперзвукові ракети "Кинджал". Україна враховує можливу загрозу з Північного напрямку та здійснює відповідну підготовку.
Про це 24 каналу сказав військовий експерт Сергій Грабський. Він наголосив, що Україна має бути готовою до можливої ескалації саме з північного напрямку.
До речі Жданов прокоментував звернення білоруських військових до ЗСУ та їх можливу ротацію
Наскільки серйозна загроза з боку Білорусі
Грабський вважає, що до цього треба ставитися дуже серйозно, тому що, починаючи з квітня, на білоруській території, яку треба визнавати окупованою, постійно нарощується ударний потенціал для можливого здійснення агресії проти України.
Наскільки ефективний буде той удар, можна оцінювати трохи пізніше. Але те, що відповідний комплекс заходів послідовно здійснювався, здійснюється і, на жаль, буде здійснюватися – в тому сумнівів немає,
– певен військовий експерт.
Він зауважив, що зосередження додаткових сил та засобів, зокрема, літаків, які можуть нести "Кинджали", та самих цих ракет у Білорусі має викликати певне занепокоєння.
Те ж саме, за його словами експерта, стосується і створення позиційних районів для пуску оперативно-тактичних ракет, створення ешелонованої ППО або постійна ротація білоруських військ і передислокація туди російських ешелонів разом із кадирівцями.
Грабський наголосив, що Україна має бути готовою до можливої ескалації саме з північного напрямку.
Яка ймовірність наступу з боку Білорусі та чи готова до цього Україна: дивіться відео
Чи готова Україна до можливого наступу з Білорусі
Грабський зазначив, що Збройні Сили України готуються до можливої зустрічі ворога з Північного напрямку, постійно проводиться навчання.
Треба розуміти, що 100-відсотково бути готовими неможливо, тому що ніхто не може 100-відсотково гарантувати, в який спосіб, на якому напрямку ворог може намагатися й здійснити атаку,
– сказав військовий експерт.
Він пояснив, що мовиться не тільки про сухопутні удари та сухопутне вторгнення, а й про посилення повітряного угруповання. Тобто під загрозою ударів можуть опинитися й наші важливі центри на Півночі – як транспортні, так і адміністративні.
Тому, за словами Грабського, Україна здійснює відповідні роботи та усвідомлює, які завдання стоять перед нами. Тож ми постійно нарощуємо наші можливості щодо запобігання будь-якому негативному розвитку ситуації на цьому напрямку.
Розгортання в Білорусі спільного з Росією угруповання військ: головне
- Росія намагається затягнути Білорусь у відкриту війну з Україною. У ГУР МО України заявили, що Путін щосили намагається схилити Лукашенка наважитись на це рішення.
- Алєксандр Лукашенко і Владімір Путін домовилися про розгортання спільного регіонального угруповання військ. У МВС України оцінили ймовірність нападу з Білорусі.
- 10 жовтня самопроголошений президент Білорусі Алєксандр Лукашенко зробив маразматичну заяву про те, що Україна готує удар по його державі та на це буде відповідь.
- До Білорусі в ніч на 15 жовтня прибули перші ешелони з російськими військовими. Їх зустріли "із хлібом і сіллю".