Антидронові станції й додаткові системи ППО: що Україна отримає від союзників з НАТО

13 жовтня 2022, 19:48
Читать новость на русском

Після того, як Росія декілька днів масово обстрілювала українські міста, країни-члени НАТО вирішили надати військову допомогу Україні. Головний акцент країни НАТО зробили на посиленні ППО України.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг оголосив про надання нової допомоги Україні під час брифінгу після засідання міністрів оборони Альянсу. Україна отримає антидронні системи і додаткові установки ППО.

До речі Пріоритетом у військовій допомозі України тепер будуть системи ППО, – генсек НАТО

Україна отримає антидронні системи

Єнс Столтенберг розповів, що НАТО передасть Україні обладнання для боротьби з безпілотниками. Рішення НАТО зумовлене тим, що в останні тижні Росія вкрай часто застосовує дрони-камікадзе іранського виробництва. За даними ГУР МО, Росія замовила в Ірані 2 тисячі 400 "шахідів".

У списку зброї, яку Україна отримає від НАТО, є засоби для глушіння безпілотників російського та іранського виробництва. Йдеться про сотню станцій та інше обладнання.

Столтенберг наголосив, що системи для глушіння дронів "допоможуть зробити неефективними безпілотники російського та іранського виробництва і захистити українських громадян та інфраструктуру".

Іспанія передасть ППО, про яку просила Україна

Також Столтенберг повідомив, що Іспанія оголосила про рішення передати Україні 4 американські системи ППО Hawk. Напередодні голова Об'єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі повідомляв, що Україна попросила у союзників системи ППО Hawk.

MIM-23 Hawk – американський військовий зенітний ракетний комплекс середньої дальності. Дальність знищення цілей – до 45 – 50 кілометрів, висотність цілі – до 20 кілометрів, швидкість ракети 2,4 Маха. Ракета наводиться на ціль напівактивною головкою самонаведення.

У рамках комплексного пакета допомоги НАТО, Україна отримуватиме також пальне, зимовий одяг і медикаменти. Крім ППО, як повідомив Єнс Столтенберг, союзники у НАТО надають Україні передові системи, у тому числі артилерію та бронетехніку.

Варте уваги Україна отримає ракети AMRAAM для NASAMS: яка їхня дальність і характеристики

НАТО допоможе Україні перейти до сучасного обладнання

Генсек НАТО повідомив, що у довгостроковій перспективі партнери також допоможуть Україні перейти від радянського обладнання до сучасного обладнання НАТО.

При цьому Столтенберг вкотре наголосив, що НАТО – не є стороною конфлікту, відтак в Альянсі не будуть порушувати статтю 5.

Але коли йдеться про Україну, НАТО не є частиною конфлікту, і ми підтримуємо Україну в її захисті. Україна є нашим найближчим партнером, якого ми підтримуємо протягом багатьох років. НАТО оснащує українські сили з 2014 року, а після вторгнення в лютому союзники взяли на себе провідну роль,
– сказав він.

Вас це може зацікавити – Україну потужно підсилять у небі: дивіться відео