Головні новини 26 травня: новий власник УП, уряд хоче послабити карантин, звинувачення Лукашенка

27 травня 2021, 08:00
Читать новость на русском

Новим власником "Української правди" став Томаш Фіала. Уряд планує послабити карантин. Олександр Лукашенко звинуватив Україну, ніби та не хотіла прийняти "замінований" літак Ryanair. НКРЕКП заборонила імпорт електроенергії з Росії та Білорусі. В ОАСК шукали вибухівку. Такими були головні новини 26 травня.

Найважливіші новини України та світу за середу, 26 травня:

Важливо Про Лукашенка, знущання над сином та реакцію Заходу: відверте інтерв'ю з батьком Протасевича

Новий власник "Української правди"

Джерело: "Українська правда"

Видання "Українська правда" тепер має нового власника. Ним став генеральний директор Dragon Capital Томаш Фіала. Редакторка-засновниця ЗМІ Олена Притула уклала з ним редакційну угоду, відповідно до якої усі корпоративні права на видання та його активи переходять до групи компаній Dragon Capital.

Команда на чолі з редакторкою Севгіль Мусаєвою працюватиме у незмінному форматі. Притула теж залишиться в команді. 

Фіала обіцяє не втручатись у редакційну політику

Новий власник запевнив, що не втручатиметься у редакційну політику видання. Для цього Мусаєва та Фіала підписали редакційну угоду, яку опублікували на сайті.

Вона передбачає, що рішення про редакційний зміст текстів ухвалюватиме тільки редакційне керівництво та персонал, а також, що власник поважатиме редакційну незалежність ЗМІ та не впливатиме на неї.

Що відомо про Dragon Capital?

Це одна з найбільших груп компаній в Україні. Вона працює у сфері прямих інвестицій та фінансових послуг. Томаш Фіала спільно з українськими партнерами заснував її у 2000 році у Києві.

Уряд хоче пом'якшити карантин

Джерело: 24 канал

Кабмін заговорив про послаблення карантинних обмежень в Україні, які запровадили через коронавірус. Зокрема, пропонують пом'якшити обмеження жовтої зони, у якій наразі перебуває вся Україна.

Що хочуть дозволити

  • розширити можливості для проведення масових культурних заходів;
  • дозволити працювати різним типам закладів розміщення;
  • зняти часові обмеження для кафе й ресторанів;
  • дозволити перетин кордону іноземцям з певних країн. Щоправда, не уточнили, з яких саме держав.
Зверніть увагу! Поки що усі області України перебувають у жовтій зоні карантину. Однак Вінницька, Закарпатська, Миколаївська, Одеська та Полтавська, а також Київ вже незабаром можуть стати "зеленими". 


Адаптивний карантин в Україні / Інфографіка 24 каналу

Звинувачення Лукашенка у бік України

Джерело: SB.BY

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко звинуватив деякі міста у тому, що буцімто вони не хотіли прийняти "замінований" літак Ryanair. Зокрема, політик назвав Київ, Львів, Вільнюс та Варшаву.

Лукашенко стверджує, що інші країни боялися відповідальності і тому не прийняли літак. За його слова, комусь "могло бути треба, щоб літак зупинився у Мінську".

В Україні спростували заяви Лукашенка

У пресслужбі аеропорту "Київ" журналістам 24 каналу розповіли, що повідомлення про необхідність прийняти замінований літак до них не надходило. У ДП "Украерорух" заявили, що інформація самопроголошеного президента Білорусі не відповідає дійсності.

Лукашенко "приписав" до історії Швейцарію

Так, Лукашенко заявив, що повідомлення про бомбу на літаку з Протасевичем надійшло зі Швейцарії. Влада країни наголосила, що нічого не знала про так зване "мінування" літака, тож слова самопроголошеного президента – неправда.

До речі, після затримання Романа Протасевича у Білорусі Лукашенко терміново зустрінеться з президентом Росії Володимиром Путіним.

Що відомо про посадку літака та затримання Протасевича

  • 23 травня білоруські диспетчери заявили, що літак Ryanair, який прямував з Афін до Вільнюса, замінували. Його вимушено посадили в аеропорту Мінська
  • Силовики обшукали пасажирів рейсу, але вибухівки не знайшли.
  • Проте затримали засновника білоруського опозиційного телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича та його дівчину Софію Сапегу. Журналіст попереджав, що перед вильотом з Афін за ним стежили.
  • Світова спільнота засудила такі дії білоруської влади. Низка країн світу заборонила авіасполучення з Мінськом, серед них – Україна.

До речі Білоруська опозиція анонсувала нову фазу масштабних протестів: відео

Регулятор заборонив імпорт електроенергії з Росії та Білорусі

Джерело: телеграм-канал Олексія Гончаренка

Нацкомісія з енергетики та тарифів заборонила імпорт російської та білоруської електроенергії в Україні. Правило діятиме до 1 жовтня 2021 року.

Що цьому передувало

Ще 12 травня президент Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє регулятору забороняти або обмежувати імпорт електроенергії з Росії та Білорусі.

Таким чином НКРЕКП отримав повноваження регулювати імпорт у частині міждержавних перетинів між Україною й тими державами, які не є сторонами Енергетичного співтовариства. Зауважимо, крім ЄС, сторонами товариства є Албанія, Боснія і Герцеговина, Косово, Македонія, Молдова, Україна, Чорногорія, Сербія та Грузія.

Важливо! Перед тим міністр закордонних справ  Дмитро Кулеба заявляв, що Україна планує взагалі від'єднатися від електромережі з Білоруссю і Росією. Він припускав, що це мало статись до кінця 2023 року.

ОАСК "замінували"

Джерело: 24 канал

Окружний адміністративний суд Києва 26 травня "замінували". Відвідувачів та працівників суду довелось евакуювати. Сапери та "швидка" одразу ж прибули на місце.

Рятувальники працювали кілька годин. Щоправда, вибухівки так і не знайшли. 

У суді мали розглядати справу Тупицького

Згідно з розкладом ОАСК, о 14:30 мали розглядати справу, де відповідачем є відсторонений глава Конституційного Суду Олександр Тупицький.


ОАСК "замінували" / Фото Анни Брикової, 24 канал

Важливо Суд щодо оскарження санкцій проти Медведчука перенесли