Відповідну спільну заяву зробили США, Чехія, Латвія, Німеччина, Литва, Ірландія, Польща та Велика Британія.

Читайте також Держдепартамент США засудив затримання Протасевича в Мінську

Використання винищувачів для перехоплення цивільного рейсу Ryanair є актом піратства на маршруті між двома країнами НАТО й ЄС. Цей безрозсудний вчинок піддав серйозній небезпеці пасажирів і екіпаж,
– йдеться у повідомленні.

Заборонити польоти над Білоруссю

Країни звернулися до Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) із закликом негайно провести розслідування інциденту та заборонити будь-які польоти над Білоруссю.

Цей акт державного терору і викрадення людей становить загрозу для всіх, хто подорожує по Європі і за її межами, – зауважили заявники.

Вони закликали НАТО та Євросоюз ввести санкції проти режиму Лукашенка і вимагають звільнення Романа Протасевича та інших політичних в'язнів.

Латвія облітає Білорусь

Латвійська авіакомпанія AirBaltic розпочала облітати пасажирський повітряний простір Білорусі. Два рейси Рига – Одеса та Рига – Тбілісі змінили свої шляхи.

Затримання Протасевича: що відомо

  • Літак компанії Ryanair, який прямував з Афін до Вільнюса, 23 травня вимушено посадили у Мінську.
  • Все тому, що з'явилась інформація начебто про замінування, хоча вибухівки так і не знайшли. Повідомлення про потенційну небезпеку надійшло від білоруських диспетчерів.
  • На борту перебували 123 пасажири. Серед них ексредактор опозиційного телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич. Його зняли з рейсу та затримали.
  • Журналісту загрожує до 15 років ув'язнення через кримінальні справи, порушені проти нього у Білорусі.

До теми Протасевич попереджав, що перед затриманням за ним стежили