ООН припускає, що обшуки в проросійських попів – дискримінація: як відреагували в Україні
Джерело:
ООНМасові обшуки прислужників Москви проводили у рамках боротьби з внутрішнім ворогом. Однак Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) вважає, що рейди українських силовиків у будівлях УПЦ МП мають "дискримінаційний характер".
Про це йдеться у звіті ООН щодо ситуації з правами людини в Україні за 31 січня 2023 року. Організація "висловила стурбованість", адже такі дії спецслужб можуть нібито утискати права членів УПЦ МП.
Варте уваги Забули кого вбиває і бомбить Росія: перед виселенням до Лаври прийшов натовп вірян
В ООН закликають забезпечити порушникам справедливий суд
У звіті нагадують, що Служба безпеки України провела обшуки в монастирях, офісах, навчальних закладах та іншій власності УПЦ МП в:
- Києві,
- Рівному,
- Житомирі,
- Івано-Франківську,
- Чернівцях,
- Дніпропетровську,
- Хмельницькому,
- у Черкаській,
- Волинській,
- Херсонській,
- Тернопільській,
- Полтавській,
- Закарпатській областях.
Нагадаємо, що у січні до Верховної Ради внесли законопроєкт про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, якими керують в Росії. Офіційно Московський патріархат запевняє, нібито не підпорядковується Москві, однак очевидно, що дії показують зворотне.
УВКПЛ нагадує про необхідність забезпечення того, щоб усі особи, яким висунуто кримінальні звинувачення, користувалися всім спектром невіднятних прав на справедливий судовий розгляд,
– йдеться у повідомленні.
В ООН додають, що за їхніми даними, в деяких випадках співробітники спецслужби допитували священнослужителів з використанням поліграфа.
Як відреагували в Україні
Речник МЗС Олег Ніколенко у коментарі 24 Каналу заявив, що Україна – демократична держава, в якій гарантується свобода віросповідання.
Водночас свобода не тотожна праву займатися діяльністю, яка підриває національну безпеку. Закликаємо УВКПЛ утримуватися від незбалансованих політичних оцінок, а базувати свої доповіді на фактах,
– відповів Ніколенко.
До речі, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що представники Української православної церкви Московського патріархату вже почали процес виселення з Києво-Печерської лаври.
Виселення монахів УПЦ МП з Лаври: головне
- 10 березня УПЦ отримала листа від Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про розірвання договору про користування державним майном та будівлями на території заповідника.
- У документі йшлося про те, що УПЦ МП має покинути Києво-Печерську лавру до 29 березня 2023 року. Після цього у Лаврі працюватиме комісія з прийняття-передання державного майна.
- 20 березня члени Священного Синоду УПЦ МП хотіли зустрітися з президентом Володимиром Зеленським, однак цього не відбулося. Після цього вони записали відеозвернення.
- Однак ніякі заклики й благання попів УПЦ МП не спрацювали, тому 27 березня вони мають покинути приміщення Києво-Печерської лаври.