Про це повідомив представник Кабміну в парламенті Тарас Мельничук. Автори проєкту пропонують заборонити діяльність церков, центр управління яких розташований у Росії. Очевидно, що мовиться саме про УПЦ МП.

Увага Добалакався: проти Паші "Мерседеса" розпочали кримінальне провадження, – нардеп

За словами Мельничука, мета законопроєкту № 8371 – "забезпечити духовну незалежність, не допустити розколу в суспільстві за релігійною ознакою та сприяти консолідації українського суспільства і захисту національних інтересів".

Законопроєкт внесе зміни до українського законодавства та унеможливить діяльність на території України релігійних організацій із центром у країні, що веде збройну агресію проти нашої держави.

Зазначимо, що ініціатором законопроєкту є прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Обшуки в УПЦ МП: головне

  • 22 листопада 2022 року співробітники СБУ здійснюють контррозвідувальні заходи у культових спорудах на територіях монастирів та єпархій УПЦ (Московського патріархату).
  • Нещодавно СБУ навідалася до об'єктів УПЦ МП у трьох областях України: Черкаській, Волинській і Херсонській. Також 25 листопада СБУ прийшла з обшуками до Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП. Там знайшли документи, що свідчать про російське громадянство деяких керівників єпархіальних структур.
  • Під час обшуків Києво-Печерської лаври 22 листопада теж знайшли проросійську літературу. Крім того, СБУ виявила понад 2 мільйони гривень, 100 тисяч доларів та декілька тисяч російських рублів.
  • Загалом з початку повномасштабної війни Служба безпеки вручила понад 30 підозр та відкрила понад 20 кримінальних справ проти представників УПЦ МП.