Так, СБУ знайшла методички з Москви, російське громадянство та посвідчення окупантів. Про це повідомили у пресслужбі відомства.

Важливо У Києво-Печерській лаврі знайшли певних людей, можливо, з Росії, – Данілов

Як СБУ перевірила приміщення УПЦ МП на Буковині

Служба безпеки побувала на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП. У підсумку правоохоронці виявили документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур.

Також викрито листування керівників єпархії зі своїми московськими кураторами, в яких вони отримують "методички" щодо "особливостей" проведення церковних літургій після повномасштабного вторгнення.

Представники РПЦ ставили завдання займатися дезінформацією щодо суспільно-політичної ситуації в Україні та ситуації на фронті. Зокрема, вимагали від священників УПЦ заперечувати збройну агресію Росії, розповідати про нібито утиски "московської церкви" тощо.

Окрім цього, правоохоронці знайшли склади з оптовими партіями прокремлівської літератури, яка вихваляє Росію та закликає підтримати окупантів.

Також під час огляду комп’ютерів керівництва єпархії виявили фотокопії посвідчень загарбників, які брали участь у бойових діях проти українських військ. Серед таких документів – посвідка "героя Росії", підписана міністром оборони Росії за "захоплення Криму" у 2014 році.

Наразі розпочато кримінальне провадження за статтею про державну зраду.

СБУ перевірила ще одну УПЦ МП / фото Служба безпеки України

Обшуки СБУ у Києво-Печерській лаврі: що відомо

  • 22 листопада українські спецслужби завітали до Києво-Печерського монастиря.
  • Згодом Служба безпеки повідомила, що знайшла проросійську літературу, яка використовується під час навчання у семінарії та приходських школах, зокрема для пропаганди кремлівської ідеології.
  • Головний посіпака Путіна Дмітрій Пєсков вже заявив, що Україна веде війну проти "руского праваславья".
  • До речі, мережа вибухнула жартами, щойно з'явилась інформація про обшуки у Києво-Печерській лаврі.
  • Нагадаємо, що 13 листопада спалахнув черговий скандал навколо Києво-Печерської лаври. Мережею розлетілося відео, на якому можна було побачити, що у храмі моляться як за країну-агресорку, так і за окупантів.

Варте уваги – Що знайшла СБУ в Києво-Печерській лаврі: дивіться відео