Про те, що до Києво-Печерської лаври з перевіркою прийшли співробітники СБУ, розповіли на офіційному сайті відомства. Там також виклали світлини, на яких можна побачити, як свою роботу виконують співробітники спецслужби.

Читайте також СБУ спіймала особистого інформатора Стрєлкова-Гіркіна: йому світить 12 років за ґратами

Що шукають у Києво-Печерській лаврі

Як зазначають у СБУ, на території лаври проводять контррозвідувальні заходи. Цим співробітники спецслужби займаються спільно з Нацполіцією та Нацгвардією. Сама операція відбувається у рамках протидії підривній діяльності російських спецслужб у нашій країні.

У СБУ підкреслюють, що під час повномасштабного вторгнення зростають ризики вчинення ворогом терористичних актів, диверсій, захоплення заручників. Особливо це стосується місць великого скупчення людей. Храми – одне з таких.

СБУ проводить обшуки у Києво-Печерській лаврі / Фото СБУ

Контррозвідувальну операцію проводять для того, щоб:

  • лавра не стала осередком "русского мира";
  • перевірити, чи не переховуються у приміщеннях УПЦ ДРГ, іноземні громадяни;
  • перевірити, чи не зберігається на території комплексу зброя й інші заборонені предмети;
  • запобігти можливим провокаціям або терористичним актам, які можуть загрожувати населенню.

Правоохоронці оглядають територію і приміщення лаври. Також перевіряють осіб на місці, щоб визначити, чи мають вони причетність до діяльності, яка могла б нашкодити суверенітету держави.

Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України,
– підкреслюють у СБУ.

Що відомо про скандал у Києво-Печерській лаврі

Варте уваги – як у Києво-Печерській лаврі вихваляли "русскій мір": дивіться відео