Понад 50 осіб пройшли опитування, зокрема з використанням поліграфа. Серед них були не лише громадяни України, а й іноземці, зокрема громадяни Росії, що перебували на території об’єктів.

Важливо Не Києво-Печерською лаврою єдиною: СБУ прийшла з обшуками до МП на Рівненщині

Що знайшла СБУ в Києво-Печерській лаврі

Під час перевірки деякі громадяни надали паспорти та військові квитки СРСР. Також були ті, хто взагалі не мав оригіналів документів, а лише їхні копії, або ж мали паспорти громадян України з ознаками підробки чи пошкодження.

Також на території Києво-Печерської лаври перебував 32-річний громадянин України. Він може бути причетний до протиправної діяльності в нашій країні проросійського інформаційного агентства "Антван". Водночас він є довіреною особою власника однойменної російської компанії "ANTVAN GROUP" – громадянина Росії Орлова, який володів в Україні низкою земельних ділянок і закладів громадського харчування. Наразі це майно заарештовано у межах кримінального провадження.

Також виявлено:

  • проросійську літературу, яка використовується під час навчання у семінарії та приходських школах, у тому числі для пропаганди "русского мира";
  • готівку на загальну суму понад 2 мільйони гривень, більше ніж 100 тисяч доларів та декілька тисяч російських рублів.

СБУ провела перевірку у Києво-Печерській лаврі / фото Служба безпеки України

СБУ перевірила Києво-Печерську лавру: дивіться відео

Скандал з Києво-Печерською лаврою

Варте уваги – Обшуки у Києво-Печерській лаврі: дивіться відео