Безпекові заходи проходять сьогодні, 22 листопада. До речі, також СБУ перевіряє Києво-Печерську лавру.

До теми До вінницького митрополита Іонафана знову завітала СБУ: які додаткові підозри оголосила

СБУ прийшла з обшуками на Рівненщину

Як стало відомо, на Рівненщині СБУ проводить контррозвідувальні заходи на території Корецького Свято-Троїцького монастиря (місто Корець), жіночого монастиря на честь Волинської ікони Божої Матері (село Серники Зарічненського району) та на території приміщень Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ.

Ці заходи відбуваються спільно з Національною поліцією та Національною гвардією – в межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні,
– зазначили у відомстві.

На Рівненщині СБУ перевіряє монастир / Фото Служба безпеки України

Зокрема, враховуючи збройну агресію Росії, зростає ризик вчинення терористичних актів, диверсій, захоплення заручників, особливо в місцях великого скупчення громадян. Тож вказані заходи проводяться для:

  • недопущення використання релігійних громад як осередку "русского міра";
  • перевірки даних про використання приміщень монастирів для переховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо;
  • убезпечення населення від провокацій і терористичних актів.

За безпосередньою участю представників церкви правоохоронці:

  • проводять огляд вказаних території та приміщень з метою виявлення заборонених до обігу предметів;
  • здійснюють перевірку осіб на предмет їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України.

СБУ прийшла у Києво-Печерську лавру

Зранку 22 листопада до Києво-Печерської лаври навідалися співробітники СБУ. Так, на території лаври проводять контррозвідувальні заходи.

У СБУ підкреслюють, що під час повномасштабного вторгнення зростають ризики вчинення ворогом терористичних актів, диверсій, захоплення заручників. Особливо це стосується місць великого скупчення людей. Храми – одне з таких.

Нагадаємо, що 13 листопада спалахнув скандал навколо Києво-Печерської лаври. Мережею розлетілося відео, на якому можна було побачити, що у храмі моляться як за країну-агресорку, так і за окупантів.

Варте уваги – У Києво-Печерській лаврі вихваляли "русскій мір": дивіться відео