Як зазначають, очільник єпархії готував пропагандистські листівки, в яких виправдовував збройну агресію Росії і тимчасову окупацію східних та південних районів України. Крім того, у своїх "агітках" він закликав до захоплення державної влади і порушення меж кордону нашої країни.

До теми Хотів створити кримінальне угруповання: в Тернополі затримала небезпечного злочинця з Кавказу

Планував роздавати "агітки" вірянам

Митрополит зберігав надруковані серійним накладом прокремлівські матеріали у підсобних приміщеннях церкви. В подальшому планував організувати їх роздачу місцевим жителям через канцелярію єпархії.

Митрополит-зрадник готував пропагандистські листівки / Фото СБУ

Таким чином, слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за:

  • виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Росії проти України;
  • розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни конституційного ладу;
  • розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території та державного кордону України.

Наразі триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин викритих правопорушень.

Що відомо про справу вінницького митрополита

  • 7 листопада на Вінниччині викрили митрополита-зрадника. Як виявилось, чоловік здійснював умисні дії, спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі та образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями. Відповідні матеріали, зокрема, були розміщені на особистому сайті священника.
  • За даними слідства, зрадник оприлюднив статтю, у якій заперечує самостійність Православної Церкви України, називає її священників "самосвятами-раскольниками", а Україну – "малороссией".
  • У такий спосіб митрополит отримав повідомлення про підозру за статтею про порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками.

До теми – СБУ знешкодила російських агентів у Миколаєві: відео