Служба безпеки проводить також обшуки на Рівненщині. За інформацією росЗМІ, на тлі цього речник Путіна Дмітрій Пєсков знову робить вигляд, що все йде по плану. пише 24 канал.

До теми Почалася велика святкова служба: меми та реакції українців на обшуки в Лаврі

Що сказав Пєсков

Посіпака Путіна вже встиг прокоментувати обшуки в Києво-Печерській лаврі в Україні.

Українська сторона давно воює з російською православною церквою,
– сказав Пєсков.

За його словами, це можна розглядати як чергову ланку в "сукупності цих військових дій" проти російського православ'я.

Обшуки єпархій УПЦ по Україні: що відомо

  • 13 листопада спалахнув черговий скандал навколо Києво-Печерської лаври. Мережею розлетілося відео, на якому можна було побачити, що у храмі моляться як за країну-агресорку, так і за окупантів.
  • Невдовзі у Києво-Печерській лаврі визнали, що пісню про "матушку-Русь" таки співали. Намісник Києво-Печерської лаври Павло зазначив, що ця пісня – не богослужбовий піснеспів, а світський. Водночас він зауважив, що до зібрання Собору лаври отець Захарій, який і був причетний до скандалу, відсторонений від служіння літургії.
  • 22 листопада до Києво-Печерської лаври навідалися співробітники СБУ. На території лаври проводять контррозвідувальні заходи. Сама операція відбувається у рамках протидії підривній діяльності російських спецслужб у нашій країні.
  • На Рівненщині СБУ проводить контррозвідувальні заходи на території Корецького Свято-Троїцького монастиря, жіночого монастиря на честь Волинської ікони Божої Матері та на території приміщень Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ.
  • Крім того, СБУ нещодавно повідомила про нові підозри митрополиту на Вінниччині, який виправдовував російську агресію. Як зазначають, очільник єпархії готував пропагандистські листівки, в яких виправдовував збройну агресію Росії і тимчасову окупацію східних та південних районів України.

Більше про це – деталі обшуку Києво-Печерської лаври 22 листопада: дивіться відео