Говорити про якісь нові обставини ми не можемо: Юсов про падіння Іл-76
24 січня 2024 року у Бєлгородській області Росії впав літак Іл-76: тоді російська сторона заявила, що на борту були 65 українських військовополонених, яких нібито везли на обмін. У ГУР зазначили, що наразі не можна говорити про якісь нові обставини події.
Спочатку про полонених на борту говорили лише російські пропагандисти, а пізніше вже й офіційні представники держави-агресорки також озвучили цю інформацію. Про це сказав представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов в ефірі телемарафону, передає 24 Канал.
Читайте також У Бєлгороді боролися із нечистю: окупанти вже традиційно "збили" 10 "Вампірів"
Оскільки Росія заблокувала міжнародне розслідування, яке ініціювала Україна, і воно не розпочалось, розслідування триває нашими силами. Говорити про якісь нові обставини та ситуацію ми не можемо, враховуючи чутливість цієї теми,
– сказав Юсов.
У ГУР зазначили, що неодноразово чули заяви російських посадовців про готовність начебто передати тіла загиблих захисників. Водночас Юсов пояснив, що якщо це відбудеться і будуть проведені всі експертизи, ГУР зможе це офіційно прокомунікувати.
За його словами, наразі з родинами полонених на постійному зв’язку перебуває Координаційний штаб і всі докладають максимальних зусиль, щоб з'ясувати правду.
Падіння Іл-76 під Бєлгородом: що відомо
- У Бєлгородській області поблизу села Яблоново 24 січня розбився військово-транспортний літак Іл-76. Російська сторона заявила, що на борту було 6 членів екіпажу, 3 наглядачі та 65 українських військовополонених, яких буцімто везли на обмін. Як доказ, російська пропагандистка опублікувала список полонених, однак у ньому була особа, яку вже обміняли раніше.
- ГУР констатувало, що у день катастрофи дійсно планувався обмін полоненими між Україною та Росією, але цього факту недостатньо для того, аби стверджувати: полонені були в літаку Іл-76.
- Омбудсмен Дмитро Лубінець заявив про намір звернутися до ООН і Міжнародного комітету Червоного хреста з приводу падіння Іл-76 та заяв Росії про наявність українських полонених на борту.
- Юсов не виключив, що Росія могла використовувати українських полонених як живий щит. Це вкотре вказує на можливі порушення міжнародного гуманітарного права з боку Кремля.
- Президент України Володимир Зеленський наголосив на необхідності міжнародного розслідування інциденту. А Служба безпеки України уже відкрила кримінальне провадження за фактом падіння літака.