Ердоган хоче включити "ґвалтівника" у розслідування підриву ГЕС, – політолог

9 червня 2023, 12:24
Читать новость на русском

Президент Туреччини Реджеп Ердоган запропонував створити комісію з розслідування підриву Каховської ГЕС й включити до неї Росію. Так, Туреччина намагається затягнути слідство та, ймовірно, виправдати черговий злочин російських окупантів.

Про це 24 Каналу розповів політолог Микола Давидюк. Він додав, що коаліція з росіянами негативно вплине на з'ясування деталей теракту на Каховській дамбі.

Читайте також Ініціатива Ердогана просто "зажує" тему, – політолог про розслідування підриву Каховської ГЕС

Мета Туреччини

Ініціатива президента Туреччини – це спроба затягнути процес розслідування, а потім воно переросте в мирне врегулювання.

Зверніть увагу! Реджеп Ердоган заявив, що для детального розслідування вибуху на Каховській дамбі може бути створена комісія за участю експертів протиборчих сторін, ООН і міжнародної спільноти, включно з Туреччиною. До того ж він наголосив, що можна дотримуватися методу переговорів, як щодо зернового коридору.

"Ердоган намагається "ґвалтівника" включити у розслідування факту зґвалтування. Він же там був, краще знає як все відбувалося й може він вам допоможе", – сказав політолог.

Важливо, щоб Україна не втягувалась у незрозумілі коаліції, союзи й розслідувальні групи, де вже завчасно зрозуміло, що нас хочуть кинути й обманути.

Склад цієї комісії вже говорить про результати слідства. У центрі стоїть Україна, а навколо неї ООН, яка не допомагає евакуювати цивільних, країна-агресорка Росія й Туреччина, яка 50 на 50.

Якщо порахувати, то один проти 2,5. Довести правду за таких умов фактично неможливо,
– наголосив Давидюк.

На його думку, комісію треба створювати з країн, які мають нейтральну позицію. Лише у такому разі можна знайти правду, але якщо до розслідування буде причетна Росія, то вона безпідставно звинувачуватиме українську сторону.

Чому Ердоган втягує Росію у розслідування підриву Каховської ГЕС: дивіться відео

Політика Ердогана зміниться

Після переобрання Ердоган знову закидатиме ініціативи щодо "пошуку миру" й намагатиметься продавати себе як перемовника. Зараз він ще відтягне китайський вектор, який з'явився під час виборчої кампанії, й повертатиметься назад у турецьку сторону.

Тепер Ердоган може бути іншим, бо таке враження, що він переміг у цих виборах не без допомоги Заходу. Тому він може бути менш проросійським й більш дружнім до України,
– зазначив політолог.

Зараз Росія підняла ще одну тему обговорення – амоніак. Країна-терористка ставить умовою зернового коридору створення аміачного. Тому Ердоган як торгаш й тут намагатиметься виторгувати щось для себе.

Відносини Туреччини й Росії: коротко

  • Президент Туреччини Реджеп Ердоган обговорив з диктатором Владіміром Путіним російський теракт на Каховській ГЕС. Він зателефонував Путіну одразу після розмови з президентом України.
  • Туреччина вважає відносини з Владіміром Путіним й Росією "стратегічно важливими" й не має наміру їх розривати. Наразі країна імпортує 50% природного газу з Росії й не збирається від нього відмовлятися.
  • 17 травня Ердоган запевнив, що зернова угода була продовжена на 2 місяці. Однак експорт сільськогосподарських товарів Чорним морем все ще не відновлено.