На питання, яку зброю витримують бліндажі, Роман відповів: "В принципі, всі види мінометних снарядів". При цьому він додав, якщо буде пряме попадання "Граду", то бліндаж не витримає, але якщо сняряд впаде поряд, то бліндаж врятує бійців у ньому.
Можна поставити [в бліндажі] обігрів, можна переночувати, можна зробити якісь побутові умови, більш-менш людські,
– наголосив Роман Кравз.
Дійсно, це дуже гостра потреба бійців, враховуючи зимові погодні умови. Сезон грипу вже відкритий, і саме сухі та теплі приміщення для військових можуть попередити хвороби серед захисників.
Волонтери виготовляють бліндажі виключно своїми силами, на ентузіазмі. "Приходять знайомі, сусіди. Я оголошую день, коли ми можемо виготивити бліндажі", – розповідає Роман Кравз. Витрати на матеріали бере на себе "People’s Project", який збирає народні пожертви в рамках проекту "Польові бліндажі".
Волонтер повідомив, що за весь час виготовлено 65 бліндажів. Найголовніше, що сама конструкція бліндажів недорога. І друге – їх можна швидко збирати на передовій.
Бійці на фронті потребують надійних захисних укріплень, здатних витримувати не просто ворожі обстріли, а саме заборонену зброю, яку окупант постійно використовує, плюючи на домовленості. І польові бліндажі якраз здатні вберегти не одне життя наших захисників – кожен бліндаж вміщує до десяти військових.
Долучайтесь до підтримки проекту "Польові бліндажі"!
Читайте також: Завдяки клітинним технологіям та вашим внескам вдалося відновити руку для українського бійця